Головна Блог Новини 57 кілометрів: у Швейцарії відкрили найдовший у світі залізничний тунель

57 кілометрів: у Швейцарії відкрили найдовший у світі залізничний тунель

03.06.2016
Переглядів : 1584

У Швейцарії 1 червня відкрили найдовший і найглибший у світі залізничний тунель, який пролягає через Альпи.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд та прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці стали пасажирами першого потяга, проїхавшись у ньому 20 хвилин.

За словами президента Швейцарії Йогана Шнайдер-Аммана, цей тунель «об’єднає людей і економіки» Європи.

57-кілометровий тунель є частиною інфраструктурного проекту загальною вартістю 23 мільярди швейцарських франків, який прискорить залізничні перевезення пасажирів і вантажів під гірським ланцюгом, що розділяє північ і південь Європи.

Згадайте новину: У Франції найбільший у світі круїзний корабель "Гармонія морів" вартістю 1 млрд. євро вирушив у відкрите море

Будівництво тунелю тривало 17 років. Інженерна складність проекту полягала у проходженні через 73 різні види породи – і міцної, як граніт, і м’якої, як піщаник. Під час спорудження гігантського об’єкту загинули дев’ять робітників.

Високошвидкісні потяги долатимуть тунель за 17 хвилин, хоча до відкриття першого залізничного тунелю ще у 1882 році цей шлях забирав у мандрівників кілька днів. Близько 260 вантажних і 65 пасажирських поїздів зможуть щодня долати двоколійний тунель після завершення наприкінці цього року остаточних випробувань.

Джерело: Радіо Свобода

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст