Головна Блог Новини У Мінрегіонбуді пояснили, що планують робити з аварійними хрущовками

У Мінрегіонбуді пояснили, що планують робити з аварійними хрущовками

03.10.2018
Переглядів : 1906

В Україні більша частина житлових будинків потребує реконструкції. 8% перебувають в аварійному стані та небезпечні для життя, повідомляє news.finance.ua

Щоб почати реконструкцію, потрібно отримати згоду на переселення від всіх жителів багатоповерхівки. Домогтися цього практично неможливо. У Мінрегіонбуді запропонували зміни до закону про реконструкцію старого житла. За ними згоду потрібно отримати від 75% жителів.

“Спершу будуємо пусковий будинок. Переселяємо туди людей з 2-3 будинків. Далі зносимо ці будинки. Таким чином, по черзі забудовується весь мікрорайон”, – пояснив заступник міністра регіонбуду Лев Парцхаладзе.

Вспомните новость: Когда можно не платить налог на недвижимость, и пора спорить с ГФС

Займатися реконструкцією житла будуть інвестори. Україна не має власних коштів на це.

“Якщо якийсь з інвесторів витрачає на відновлення будівлі більше 30% його балансової вартості, може законно претендувати на власність цієї будівлі. Це означає, що на наступний день після завершення робіт, жителі можуть платити квартплату інвестору. Водночас не відомо, які тарифи він встановить”, – каже український архітектор Георгій Духовичний.

Для початку роботи нової редакції закону потрібна згода народних депутатів. Якщо вони приймуть поправки, програма реконструкції старого житла запрацює через 3-4 роки.

Фото: restate.ru

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст