Головна Блог Новини У Мін'юсті розповіли, коли через борги за комуналку можуть конфіскувати житло

У Мін'юсті розповіли, коли через борги за комуналку можуть конфіскувати житло

04.10.2016
Переглядів : 1220

У Міністерстві юстиції заявили, що конфіскація житла за комунальні борги застосовується лише в крайньому разі.

Про це йдеться у роз'ясненні Мін'юсту щодо ситуації зі стягненням житла в рахунок боргів за комунальні послуги.

Так, зазначається, що діюче в Україні законодавство гарантує захист права людини на житло, яке закріплене в Конституції. Зокрема, закон «Про виконавче провадження» забороняє забирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване.

Згадайте новину: Що необхідно знати, щоб не втратити житло за борги

Також з метою захисту прав дітей чинним законодавством заборонено відчуження нерухомого майна, в якому зареєстровані неповнолітні. У таких випадках необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування, йдеться у роз’ясненні.

«Разом з тим встановлений законом порядок стягнення майна боржника передбачає, що в першу чергу борг має бути погашений за рахунок коштів боржника, а у разі відсутності коштів іншого майна, і лише в крайньому випадку застосовується стягнення житла», - заявили в Мін’юсті.

Таким чином, переконують у відомстві, «стягнення житлових приміщень боржників при виконанні рішень про стягнення комунальних платежів нині фактично не застосовується».

Згадайте новину: Відповідальність за несплату комунальних послуг

У серпні міністр юстиції Павло Петренко запевняв, що житло за несплату комунальних послуг в українців відбирати не будуть.

Він назвав «черговим міфом» заяви про те, що за новим законом у людей можуть вилучати житло за несплату компослуг.

"Ніхто не буде позбавляти українців власності через несплату комунальних тарифів. Це черговий міф", – заявляв Петренко.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст