Колишнього начальника поліції громадської безпеки Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області визнали невинуватим у хабарництві.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 1 серпня.
За матеріалами справи, в червні 2012-го поліцейський, сидячи в машині, отримав від підприємця 4000 гривень за прикриття торгівлі харчовими продуктами і цигарками у невстановлених місцях. Приблизно через місяць він нібито одержав ще 6000 гривень і був затриманий.
У судовому засіданні колишній правоохоронць просив його виправдати і переконував, що це була провокація хабара з боку співробітника Управління внутрішньої безпеки в Харківській області ДВБ МВС, який був куратором його райвідділу. Пояснював, що співробітник внутрішньої безпеки попросив допомогти його знайомому — тому самому підприємцю.
Останній консультувався у нього щодо торгівельної діяльності, але нічого не платив.
З бардачка автомобіля обвинуваченого вилучили 6000 гривень, але він стверджує, що не брав їх і ці гроші йому підкинули. Під час затримання певний час був вільний доступ до автомобіля. Сліди люмінесцентної фарби на одному з пальців пояснює тим, що з підприємцем обмінявся рукостисканням. А ще, коли його затримали, то прискали в обличчя газовим балончиком, тому він нічого не бачив і потім витирав обличчя серветками, які також могли бути з люмінесцентною речовиною, або коли надівали кайданки, також могли помітити йому руки.
Згадайте новину: Суд визнав винними заступників командира роти, які протиправно виплачували премії на загальну суму понад 1 млн грн
Дії поліцейського кваліфікували як одержання хабара службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч.3 ст.368 КК).
У 2014-му Київський райсуд Харкова визнав провину доведеною і призначив 5 років увʼязнення. Однак потім цей вирок скасували і справа слухалась повторно.
У 2016-му суд знову визнав експоліцейського винуватим, але помʼякшив кваліфікацію до шахрайства і зловживання службовим становищем (ч.1 ст.190, ч.1 ст.364 КК). За сукупністю злочинів покарання склало 3 роки обмеження волі із штрафом у 8500 гривень. І водночас засуджений звільнявся від відбування покарання за амністією. Проте згодом і цей вирок за скаргою прокурора скасували.
Коли справа слухалася тим же судом утретє, підприємець, котрий був заявником і головним свідком вже помер. Тому в засіданні дослілили його показання під час попереднього розгляду.