Тимчасова слідча комісія ВР вирішила ліквідувати ТЦК та СП і створити замість них рекрутингові центри. Війна в Україні триває і потреби фронту в бійцях не знижуються.
У середу, 12 листопада нардепка та ексчленкиня фракції "Слуга народу" Юлія Яцик заявила, що Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради дійшла висновку про потребу ліквідувати ТЦК та СП, а замість них створити рекрутингові центри, в яких працюватимуть цивільні. Також нардепи пропонують працівників ТЦК повернути до армії та підсилити ними частини ЗСУ.
"Ми запропонували у своєму звіті розформувати ТЦК як орган і створити рекрутингові центри з числа, в тому числі цивільних осіб. Працівники центрів комплектування є військовослужбовцями, які можуть ефективно виконувати свої завдання в зоні бойових дій", — сказала вона.
На думку нардепки, з експрацівників ТЦК створять десять бригад (у одній бригаді, умовно, 3 тис. осіб).
З Яцик не погодився нардеп та секретар комітету Ради з нацбезпеки Роман Костенко. Він вважає, що без ТЦК мобілізація зупиниться. За його словами наразі в Україні немає чіткого механізму, якій би замінив роботу військкоматів.
Член ТСК ВР нардеп з франції "Європейська солідарність" Олексій Гончаенко є одним з ініціаторів розформування ТЦК та СП. Політик вважає, що військкомати мають бути замінені на рекрутингові центри з цивільними працівниками, а люди з бойовим досвідом мають виконувати інші завдання. На його думку, ця ініціатива покращить процес мобілізації в Україні.
"Має бути створена нова система, наприклад, через ЦНАП, центри рекрутингу. Також повинні бути затверджені відповідні законодавчі акти, має бути перехідний період між одним та іншим. Звичайно, це дуже серйозна реформа, але чим раніше вона буде зроблена в Україні, тим краще. Рано чи пізно вона все одно буде зроблена, тому що те, що ми маємо зараз, це все-таки совкова історія", — кажу Гончаренко.
Народна депутатка, членкиня комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики Мар'яна Безугла заявила, що якщо розформувати ТЦК, залишити лише рекрутингову функцію, передати адмінобовʼязки ЦНАПам та запровадити прямий призов у бригади із централізованим моніторингом, то щонайменше 50 тисяч працівників ТЦК змогли б поповнити бойові підрозділи.
У розмові вона розповіла, що якщо порахувати працівників ТЦК і рекрутингові центри, то вийде до 100 тисяч осіб. Тому можна провести аудит і перенаправити осіб у бойові підрозділи.
"Це те, що нам потрібно, і на що не вистачає людей. Не обов'язково всіх переводити в солдати, адже є різні адміністратори, діловоди тощо. Частина людей може бути перепрофільована на інші спеціальності", — пояснила нардепка.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.