Штраф за неоновлення даних та непроходження військово-лікарської комісії (ВЛК) — це різні речі, наголосив адвокат Олег Мицик в ефірі Ранок.LIVE.
Він зазначив, що за неоновлення даних Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть виписати лише один штраф, водночас за непроходження особою військово-лікарської комісії на наступному етапі спілкування з ТЦК та СП передбачає окрему відповідальність.
"Неоновлення даних є закінченим адміністративним правопорушенням після завершення терміну у 60 днів. І за це правопорушення штраф може бути лише один. А чи передбачено буде штраф за непрохолдження ВЛК? Це ж різні речі. Особа повинна була оновити дані, а ВЛК буде проходити лише в наступній процедурі, коли її у якийсь спосіб запросять у ТЦК", - сказав Мицик.
Згадайте новину: "Відкупитися" від армії сплатою штрафу не вийде - Роман Істомін. Або якою буде мобілізація після 16 липня
Однак з приводу кількості штрафів зауважив, що у громадян можуть бути інші порушення, як то:
"Я вже зустрічав практику про те, що стосовно осіб, які відмовляються або систематично порушують правила військового обліку, порушуються кримінальні провадження по статті 337 ККУ (Ухилення від військового обліку)", - зазначив адвокат.
Мицик нагадав, що по 16 липня включно громадяни можуть оновити дані, в тому числі через "Резерв+". Неоновлення даних – це порушення законодавства, що передбачає адміністративну відповідальність і верхня межа штрафу - 25,5 тис грн. За його словами, правопорушнику надається 15 днів з моменту винесення постанови про накладання штрафу, щоб добровільно сплатила штраф у так званому "пільговому режимі" - 17-25 тис грн. Якщо штраф не сплачено, то справу передадуть у виконавчу службу і стягнення у такому разі буде в подвійному розмірі, зауважив адвокат.
"Я рекомендую користуватися для перевірки, чи відкрито виконавче провадження, або системою Дія, або заглядати в автоматизовану систему виконавчих проваджень, де по своєму прізвищу можна відслідкувати, чи відкривається відносно тебе виконавче провадження", - порадив Мицик.
Згадайте новину: В яких випадках і яким чином оскаржується штраф від ТЦК
новий закон про мобілізацію в Україні набув чинності 18 травня 2024 року. Згідно з цим документом, усі військовозобов'язані, резервісти та призовники мають оновити свої облікові дані протягом 60 днів - до 16 липня 2024 року. Це можна зробити трьома способами: відвідати ТЦК, ЦНАП, або онлайн у застосунку Резерв+.
Останніми днями в Україні спостерігаються величезні черги військовозобов’язаних до ТЦК та ЦНАП.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.