Головна Блог Новини Цифри вражають: Судовий збір та зарплати суддів тепер залежатимуть від прожиткового мінімуму

Цифри вражають: Судовий збір та зарплати суддів тепер залежатимуть від прожиткового мінімуму

08.12.2016
Переглядів : 2766

Верховна Рада України встановила прив’язку розміру судового збору та винагороди суддів до прожиткового мінімуму для працездатних осіб замість мінімальної заробітної плати. Це передбачено Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який парламент ухвалив 6 грудня.

Так, змінами до статті 4 Закону "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Також від сплати судового збору звільнено Пенсійний фонд України та його органи, органи Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України; орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення; Державну службу України з питань праці та її територіальні органи, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, на які покладені функції зі здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

У Законі "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що з 1 січня 2017 року посадовий оклад для судді місцевого суду становить 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року; для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду - 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року; для судді Верховного Суду - 75 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;

Починаючи с 1 грудня 2016 року прожитковий мінімум працездатної особи складає 1600,00 гривень і з часом його розмір буде тільки зростати.

З 1 січня 2018 року для судді місцевого суду посадовий оклад становитиме 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року; для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;

З 1 січня 2019 року: для судді місцевого суду - 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року; для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду - 40 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року;

З 1 січня 2020 року: для судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року; для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду - 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Зауважимо, що прийнятий парламентом Закон набере чинності 1 січня 2017 року.

Згадайте новину: ВРУ погодилась: мінімальна заробітна плата 3200,00 грн, максимальна пенсія 10 740,00 грн.

Верховна Рада України також прийняла Закон, яким вносяться зміни до Закону «Про пенсійне забезпечення». Зокрема, народні депутати проголосували, що у 2017 році максимальний розмір пенсії, як і цьогоріч, становитиме 10 740 гривень.

Так, у Законі встановлено, що по 31 грудня 2017 року максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст