Головна Блог Новини Терміни оформлення паїв продовжили — підписано закон № 3993-IX

Терміни оформлення паїв продовжили — підписано закон № 3993-IX

07.11.2024
Переглядів : 123
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин».
Про це свідчать дані на сайті парламенту.
Цей закон продовжив до 1 січня 2028 року термін для оформлення невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, здійснення розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та їхніми спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок.
Користуйтеся консультацією: Як не втратити земельний пай?
Законом передбачено:
Раніше нагадували, що до 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їх спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї.
Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, і вона перейде у комунальну власність територіальної громади.
Аби реалізувати свої права власника сертифіката на земельну частку (пай), треба оформити право власності на землю:
Нагадаємо, ринок землі в Україні офіційно стартував 1 липня 2021 року. До 2024-го купувати сільськогосподарську землю могли тільки фізособи — громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.
А з 1 січня 2024 року в Україні стартував другий етап ринку землі. Відтепер юридичні особи мають право купувати землі сільськогосподарського призначення. Купувати можна лише приватні земельні ділянки загальною площею не більш як 10 тис. га «в одні руки».
Джерело : Финанси юа
Пользуйтесь консультациией: Земельный пай в наследство: основные шаги и советы

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст