Головна Блог Новини Теплова колективізація. Українців змусять платити за недбалого сусіда

Теплова колективізація. Українців змусять платити за недбалого сусіда

17.08.2017
Переглядів : 2315

Заради монополістів водо- та теплопостачання можна порушити й Конституцію?

В Україні запроваджено обов’язковий облік тепла і води, завдяки чому споживач платитиме лише за використані ресурси, а монополіст уже не зможе перекладати на споживача необґрунтовані понаднормові втрати. «Це, у свою чергу, впливатиме на зменшення рахунків за комунальні платежі», - пообіцяв голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Чиновник звернув увагу на переваги, але не згадав про недоліки закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який у серпні набув чинності.

Згідно із законом, нарахування оплати за спожиті комунальні послуги за нормами скасовується, і тепер кожен будинок має бути обов’язково обладнано лічильниками тепла, гарячої та холодної води. Безперечною перевагою нового закону стало те, що монополісти зобов’язані встановити будинкові лічильники тепла протягом одного року з дня набуття чинності закону, а будинкові лічильники води - протягом двох років. Якщо вони цього не зроблять, саме на них, а не на споживачів, будуть покладені штрафні санкції. Крім того, планується вирішити проблеми поквартирного обліку та регулювання споживання тепла в будинках із вертикальною системою опалення. Для цього необхідно буде встановити прилади-розподілювачі та регулятори тепла на всі радіатори опалення. Налагодження стовідсоткового обліку сприятиме скороченню обсягів споживання води й теплової енергії.

Вспомните новость: Субсидию можно оформить на реально проживающих в квартире жителей, а не прописанных, – Кабмин

Проте не виключено, що через закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» споживачам доведеться платити більше за гарячу і холодну воду, а також за теплову енергію, - вважає директор центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко. «Цей закон означає, що всі, хто встановив собі квартирний лічильник води або тепла, може спокійно їх викинути, адже квартирні прилади обліку визнані цим законом некомерційними, а розподільними, за ними не будуть проводитися розрахунки», - переконаний він.

За словами Сергієнка, відповідно до закону, виставляти плату за холодну і гарячу воду, а також тепло мешканцям будуть тільки за показниками будинкових лічильників. «Це означає, що люди, які сумлінно платять, економлять, будуть також доплачувати за всі втрати в мережі (будинку), за всі крадіжки, за тих, хто не платить. За моїми підрахунками, ця додаткова сума становитиме 20%», - попереджає Олександр Сергієнко. Тобто комусь доведеться платити і за себе, і за іншого мешканця будинку, інакше виникає реальна загроза, що в такі будинки припинять постачати послуги.

Протягом шести місяців з дня опублікування закону Кабінет міністрів повинен привести у відповідність всі свої нормативно-правові акти, видати низку нових і переглянути та скасувати нині чинні норми і правила, які суперечать ухваленому закону. Детально про це йдеться в Прикінцевих та перехідних положеннях нового закону. Саме проаналізувавши їх, стає зрозуміло, чим спровокована хвиля критики експертів галузі, які звинувачують законотворців у захисті інтересів монополістів за рахунок споживачів.

Вспомните новость: При оформлении субсидии органы соцзащиты не имеют права требовать справку о составе семьи

Одразу ж після ухвалення закону (наприкінці червня), було спрямовано запит до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) із проханням прокоментувати суперечності з чинним законодавством, а також із запитанням: що конкретно буде зроблено для виконання вимог, виставлених до НКРЕКП у цьому законі? Але відповіді від Регулятора досі нема, що свідчить про занадто непросту ситуацію, зумовлену початком дії цього закону.

В інтересах монополістів та всупереч Конституції?

Хто має сплачувати за повірку лічильників, якщо в тарифі на всі види комунальних послуг передбачені кошти на оплату цієї послуги? Запитання риторичне, адже щороку державний регулятор - НКРЕКП - ухвалює інвестиційні програми для монопольних постачальників усіх видів комунальних послуг, де передбачені кошти – у вигляді надвишки до тарифів - на встановлення лічильників.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст