Головна Блог Новини Свідчення про воєнні злочини на Донбасі відправлять до Гааги

Свідчення про воєнні злочини на Донбасі відправлять до Гааги

16.05.2018
Переглядів : 1818

Українські правозахисники оприлюднили звіт про участь російських військових у скоєнні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на Донбасі. Зібрані факти вони планують передати в Міжнародний кримінальний суд, повідомляє dw.com.

Скоєння воєнних злочинів на Донбасі закидають російським військовим автори звіту під назвою "Підвали.rar", який у вівторок, 15 травня, оприлднили в Києві. Звіт підготували громадська організація Truth Hounds за сприяння National Endowment for Democracy у співпраці з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Платформою громадянської солідарності та Коаліцією за Міжнародний кримінальний суд. У документі наведені свідчення тортур цивільного населення та вояків Збройних сил України, нелюдського поводження, приниження гідності людини, вбивств полонених, імітації розстрілів, вербування у збройні сили бойовиків та фактів сексуального насильства. Звіт з іменами причетних до злочинів має бути переданий на розгляд Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі.

Вспомните новость: Четыре года спустя: Закон о реинтеграции Донбасса принят Верховной Радой, а РФ названа агрессором

Порушені всі гуманітарні права

Свідчення про злочини незаконних збройних формувань самопроголошеної донецької народної республіки (ДНР) та російських військових на Донбасі зібрані від 138 вояків та цивільних, які пережили полон в Донецьку, Сніжному, Горлівці і Торезі в 2014-2015 роках. Метою звіту дослідник воєнних злочинів з Truth Hounds Роман Авраменко назвав спонукання МКС розпочати розслідування воєнних злочинів в Україні.

"Зібраний весь спектр порушень міжнародного гуманітарного права, який лише можна собі уявити. Це нелюдське поводження, побиття, тортури, гендерні і сексуальні злочини – відомі випадки як прямого зґвалтування, так і сексуальних злочинів, коли полоненим завдавали ударів по геніталіях і підключали до них електричний струм", – зазначив Авраменко.

Він заявив, що згідно з проведеними опитуваннями, найбільш травматичним і принизливим досвідом під час позбавлення волі стали так звані "паради полонених", які влаштували окупаційні адміністрації на День Незалежності України 24 серпня 2014 року та на День Соборності України 22 січня 2015 року в Донецьку. Полонені засвідчили пряму участь російських військових, яких місцеві бойовики називали "кураторами" в організації катувань. За цими свідченнями, очевидці бачили зосередження військової техніки, яка виробляється лише в Росії, а також були випадки потрапляння в місця утримання українських полонених російських вояків, що вчинили правопорушення щодо свого війська.

Вспомните новость: "Хотите, чтобы у нас по площадям бегали десятки Саакашвили?" Самое главное из большой пресс-конференции Путина

Свідчення очевидця

Один з колишніх полонених, військовий медик, який брав участь в обороні Донецького аеропорту на ім'я Максим розповів, що був ув'язнений на Донбасі 93 дні. Він просив не називати своє повне ім'я з міркувань особистої безпеки та безпеки своєї родини, але підтвердив, що підписав всі свої свідчення, які збирали українські правозахисники.

За словами Максима, спочатку його утримували в Донецьку, в споруді обласного відділку СБУ, де побоями намагалися вибити з нього корисну інформацію. "Це відбувалося за наказом і під наглядом російських військових кураторів, але коли вони зрозуміли, що я не володію такою інформацією, мене перевезли в Торез, де я ще півтора місяці очікував повернення в Україну за обміном полоненими", - розповів Максим в інтерв'ю DW.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст