Головна Блог Новини Порівняйте два фото: "Ось так потрібно реконструювати архітектурні пам`ятки"

Порівняйте два фото: "Ось так потрібно реконструювати архітектурні пам`ятки"

13.04.2018
Переглядів : 1050

Генпрокуратура підозрює службовців КМДА у незаконній видачі дозволів з реконструкції пам'ятки архітектури, яку у підсумку знищили. Фото: Главком.

Печерський районний суд Києва наклав арешт на офісний комплекс з підземним паркінгом загальною площею 10567,4 кв. м, який розташований на вул. Велика Васильківська, 98 у Києві і належить ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс».

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ухвалу суду від 6 квітня.

До суду звернувся з відповідним клопотанням прокурор Генпрокуратури Валевич. В офіційному документі сказано, що на колишній вул. Червоноармійська, 98 (нині Велика Васильківська) облікувалася пам'ятка культурної спадщини «Жилий будинок» 1908-1910 року побудови, охоронний номер 262. У квітні 2008-го цей будинок купило ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс», а у січні 2009 року одержало дозвіл від КМДА на проектування та реконструкцію існуючої будівлі з будівництвом офісного комплексу з підземним паркінгом.

Таблоид: Город будущего: Shanghai Tower – самый высокий, дорогой и экологичный небоскреб планеты

Пам'ятка культурної спадщини «Жилий будинок» 1908-1910 року

«Проте власником, починаючи з 2011 року, були проведені будівельні роботи, внаслідок яких було знищено вказаний об'єкт культурної спадщини, а на його місці збудовано торговий центр, при цьому органом місцевого самоврядування надавались дозволи щодо проведення реконструкції. Замовником будівництва в порушення чинного законодавства та відповідних розпоряджень Київської міської ради (КМДА) щодо вводу об'єкта в експлуатацію не сплачено пайовий внесок у розвиток інфраструктури Києва», - зазначено в судовій ухвалі.

Таким чином, ГПУ запідозрила посадових осіб ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс» в ухиленні від сплати пайової участі у розмірі 4,4 млн грн.

Також серед фігурантів кримінального провадження й службовці департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації. Правоохоронці вважають, що посадові особи з метою одержання неправомірної вигоди для себе, не маючи на те законних підстав, видали дозвільні документи для юридичних та фізичних осіб, які здійснюють забудову Києва, що спричинило тяжкі наслідки. Також посадовців департаменту містобудування та архітектури підозрюють у підробленні документів за попередньою змовою з особами ТОВ «Ірпінь-Будпроект-Плюс».

Слідчий суддя Васильєва вважає, що прокурор довів, що вказане майно могло бути набуто кримінально протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Накладений арешт на офісний комплекс з підземним паркінгом на вул. Велика Васильківська, 98 забороняє будь-яким особам розпоряджатись вказаним майном.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст