Відповідно до статті 14 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатське бюро – це юридична особа, створена одним адвокатом, яка діє на підставі статуту. Цей документ доведеться обов’язково подати на державну реєстрацію. Тож що слід у ньому передбачити?
Відповідно до загальних вимог ст. 87 Цивільного кодексу для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
Читайте статтю: Адвокатський запит: підготовлено методичні рекомендації
Відповдіно, оскільки така форма здійснення адвокатської діяльності як АБ передбачає сворення юридичної особи одним адвокатом, відповідно, саме він і має розробити та підписати статут.
Згадайте новину: В Україні 47 тисяч активних адвокатів
Не варто також забувати, що за законом найменування адвокатського бюро повинно включати прізвище адвоката, який його створив, наприклад, «Адвокатське бюро Петренка» (АБ Петренка).
З урахуванням положень законодавства, статут АБ може містити наступні розділи (не виключно):
Матеріал підготував заступник голови Комітету НААУ з питань адвокатської практики Дмитро Хуторни.
Джерело: НААУ
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.