Головна Блог Новини «Справу бандитів» якою займався Сус закрили, а слідчим сказали закінчувати з екссуддею Чернушенком

«Справу бандитів» якою займався Сус закрили, а слідчим сказали закінчувати з екссуддею Чернушенком

10.02.2020
Переглядів : 3145

Днями суд виправдувальним вироком поставив крапку в одній кримінальній історії, якою колись займався слідчий ГПУ Дмитро Сус. Свого часу втручання в авторозподіл у цій справі інкримінували голові Апеляційного суду Антону Чернушенку. Суд також поквапив ДБР і зі справою Чернушенка, в якій слідство затягнулося на 4,5 роки, йдется на сайті sudreporter.org

У червні 2014-го був затриманий такий собі бізнесмен Юрій Єриняк. За версією ГПУ, він очолював групу, яка заштовхала громадянина Гудзя в машину. Заручника начебто били, поранили ножем у стегно, погрожували автоматом Калашникова і відпустили тільки, коли згодився заплатити 100 тис. доларів і ще передати 3 тис. доларів якомусь арештанту з Київського СІЗО. Одному з підсудних інкримінували ще персональний епізод – замах на умисне вбивство з хуліганських мотивів 31 травня 2014 біля ресторану «Джаст», що по вулиці Богдана Хмельницького, 39 у місті Києві.

Справу Єриняка та його спільників розглядав Солом’янський суд Києва.

У червні 2019 сталося дивне: прокурор відмовився від обвинувачення за найтяжчими статтями – бандитизм, викрадення людини, розбій і вимагання. До суду подали новий обвинувальний акт. Тепер Єриняку інкримінували тільки незаконне зберігання зброї – пістолетів марки «Глок» і «Браунінг», а також набоїв, які були вилучені в його будинку в Козині при обшуку в березні 2015 року. Іншим підсудним інкримінували лише завдання умисного легкого тілесного ушкодження. Та двоє потерпілих відмовилися від приватного обвинувачення і справу проти спільників Єриняка закрили.

Згадайте новину: Цирк розпочався: суддя Чернушенко заявляє що він жертва влади, мета якої знищення судової системи!

Самого Єриняка судили за вилучені пістолети і 23 січня 2019 виправдали. З вироку вбачається, що немає жодного письмового документу, що підтверджував би відкриття стороні захисту матеріалів справи та речових доказів. Прокурор такого документу суду не надав і підтвердив, що його нема. Відтак суд мусив визнати всі надані прокурором докази недопустимими.

Показання понятого суд також не зміг покласти в основу обвинувального вироку. Зі слів свідка, обшук у ванній кімнаті, де знайшли коробку з пістолетом «Глок » та набоями, почався за його відсутності. Де знайшли другий пістолет, свідок взагалі не пам’ятав. Натомість чоловіка пригадав, що господар будинку та його дружина скаржилися, що під час обшуку зникла значна сума грошей.

Такі показання, на думку суду, можна тлумачити на користь версії Єриняка, що зброю йому підкинули. Єдиним доказом, що міг би підтверджувати обвинувачення щодо придбання та зберігання зброї і боєприпасів є протокол обшуку, однак через нерозкриття стороні захисту суд визнав його недопустимим доказом.

У справі було двоє потерпілих – Зубко і Гудзь. Цікаво, що свого часу слідчий ГПУ у цій справі Дмитро Сус декларував, що користувався машиною Гудзя.

Цей же Сус також вів іншу справу щодо ексголови правління ПрАТ «Нафтогазвидобування» Олега Семінського. У матеріалах цієї справи також фігурував Єриняк і екс-президент “Федерації гандболу України” Андрій Мельник.

В ухвалах суду цитувалися міркування слідчого, що ці особи вважаються причетними, але підозру у справі Семінського, ані їм, ані будь-кому іншому не повідомляли. Однак саме під час активної фази кримінального переслідування в іншій справі у травні 2015 з’явився Олег Семінський. Зі слів потерпілого, його несподівано відпустили, протримавши в жахливому полоні три роки.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст