Питання суддівської недоторканості відноситься до традиційних суперечливих питань демократичного суспільства, яка забезпечує рівність усіх перед законом та захист прав людини. В теорії недоторканість судді розглядається не як привілей окремої особи, а як необхідна умова для здійснення суддею на підставі закону об‘єктивного та незалежного правосуддя. При цьому європейський підхід, зокрема позиції в рішеннях ЄСПЛ підтверджують необхідність наявності суддівської недоторканості. Проте, звичайно судді в Україні часто зловживають своєю недоторканістю і це вже давно не поодинокі випадки, а системна проблема державного рівня.
Широкого розголосу набув випадок очевидного порушення суддею Макарівського районного суду Київської області Владиславом Олександровичем Оберемком правил дорожнього руху, яких був зафіксований на відео активістами громадської організації «Дорожній контроль». Нагадаємо, вночі з з 28 лютого на 1 березня 2014р. у Києві співробітниками ДАІ був затриманий у нетверезому стані Владислав Оберемко, 1982 року народження, який здійснював рух на автомобілі порушуючи правила дорожнього руху. Суддя Оберемко погрожував співробітникам ДАІ пістолетом та розповідав про дружні стосунки із прокурорм Києва Сергієм Юлдашевим.
Цікавою на цьому відео є навіть не керування Оберемком автомобілем у стані алкогольного сп’яніння і не сам автомобіль BMW X5, якого звісно суддя на свою заробітну плату не може придбати, а поведінка людини, яка апріорі сама повинна бути взірцем законності та гідно поводитись у своєму приватному житті.
Реакція компетентних державних органів на відео «Дорожнього контролю» та дії співробітників ДАІ направлені на утихомирення судді Оберемко поки що радує. Верховний Суд України звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії України з проханням провести перевірку та вирішити питання про притягнення до відповідальності судді Владислава Оберемко.Окрім цього суддю Оберемко можуть притягнути до відповідальності за статтею 345 КК України – погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу, максимальна санкція за якою позбавлення волі до трьох років.
Будемо чекати на рішення ВККС України з цього приводу та діями судді Владислава Оберемко, який звичайно впевнений у своїй невинуватості.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.