Головна Блог Новини Штрафи за відсутність автоцивілки у 2022 році

Штрафи за відсутність автоцивілки у 2022 році

19.09.2022
Переглядів : 1688

В Україні Закон «Про обов’язкове страхування власників наземних транспортних засобів» забороняє експлуатувати автомобіль без чинної автоцивілки.

Деякі водії з різних причин зневажають правило, але навряд чи в них вийде таким чином заощадити.

Розмір штрафу у 2022 році залишається незмінним:

425 грн — якщо ви забули поліс;

850 грн — якщо термін дії страховки закінчився або її взагалі немає. Щоб розмір штрафу не подвоївся, його потрібно сплатити протягом 15 днів.

Навіть якщо ви щойно купили нову машину та переганяєте її в інше місто для реєстрації, транзитні номери не дають права їздити без автоцивілки.

Для таких випадків передбачений короткостроковий поліс від 10 до 15 днів (на жаль, його не можна купити онлайн). Власники автомобілів на іноземних номерах можуть не оформлювати автоцивілку. Для них запроваджений міжнародний поліс «Зелена картка».

Набагато страшніше звучить не той факт, що через відсутність страховки доведеться сплатити штраф — його розмір не надто великий для багатьох. А той, що винуватцю ДТП доведеться виплачувати потерпілому компенсацію зі своєї кишені.

Пользуйтесь консультацией: Работает ли на практике европротокол? Как и в каких случаях можно составить европротокол при ДТП?

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст