Фабула судового акту: Національне агентство з питань запобігання корупції своїм Рішенням від 08.12.2017 № 1375 надало роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно необхідності попередньо встановлених фактів порушення антикорупційного законодавства, а саме декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення, Національним агентством з питань запобігання корупції у ході повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для порушення кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтею 366-1 та статтею 368-2 Кримінального кодексу України.
Відповідно до вказаного роз’яснення основним джерелом обставин, які свідчать про декларування недостовірної інформації чи незаконне збагачення можуть бути лише висновки, викладені в рішенні Національного агентства за результатами повної перевірки декларації. Проте такі висновки не є автоматичним підтвердженням вчинення особою кримінального правопорушення.
З огляду на наведене, НАЗК зазначено, що початку досудового розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтею 366-1 та статтею 368-2 Кримінального кодексу України обов’язково має передувати:
- здійснення Національним агентством з питань запобігання корупції повної перевірки декларації відповідної особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- встановлення за наслідками такої перевірки фактів порушення антикорупційного законодавства, а саме: декларування недостовірної інформації та ознак незаконного збагачення, з наявністю підстав для притягнення особи до адміністративної чи кримінальної відповідальності;
- відображення цих фактів у відповідному рішенні Національного агентства, складеному за наслідком здійснення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, яка вбачається із викладеного НАЗК фактично є органом-ініціатором початку проведення кримінальних проваджень за зазначеними вище складами кримінальних правопорушень та обґрунтованість повідомленої підозри нерозривно пов’язана саме із наявністю відповідного висновку НАЗК.
Вказане роз’яснення стало предметом оскарження в окружному адміністративному суді ініціатором якого стали громадські організації.
На думку активістів відповідачем при прийняті спірного рішення було перевищено свої повноваження, а тому рішення від 08.12.2017 №1375 є протиправним та підлягає скасуванню.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у задоволенні позовних вимог було відмовлено.
Не погоджуючись із таким рішенням громадські організації оскаржили його в апеляційному порядку.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2026 «Протокол». Всі права захищені.