Головна Блог Новини Шоста хвиля мобілізації в Україні

Шоста хвиля мобілізації в Україні

19.06.2015
Автор:
Переглядів : 2175

Остання на даний момент черга мобілізації стартує завтра, 19 червня

Чергова, шоста хвиля мобілізації, починається в Україні 19 червня і триватиме 60 днів – до 17 серпня.

Терміни шостої хвилі передбачені законом №113-VIII про часткову мобілізацію.

"Будуть мобілізовані за спеціальностями, які затребувані в високомобільних десантних військах, підрозділах механізованих військ, розвідці, танкових, артилерійських (підрозділах). Потрібні зв'язківці, інженери, механіки-водії, просто водії, фахівці ремонтних спеціальностей", – повідомив спікер Генштабу Збройних Сил України Владислав Селезньов.

За словами представника Генштабу, на шосту хвилю мобілізації покладаються завдання з підтримання ЗСУ на високому рівні боєготовності, а також забезпечення повної ротації військовослужбовців, які були покликані в минулому році в рамках третьої хвилі мобілізації.

Селезньов зазначив, що в ході шостої хвилі мобілізації буде призвано близько 25 тисяч військовозобов'язаних. При цьому термін підготовки військовослужбовців продовжується.

За його словами, загальна чисельність мобілізованих в 2015 році повинна скласти близько 104 тисячі. "Перша хвиля була найбільш масова – порядку 50 тисяч. Друга і третя хвиля – приблизно в рівних пропорціях. В ході шостої хвилі мобілізації буде призвано приблизно стільки ж військовослужбовців, як під час п'ятої хвилі мобілізації – порядку 25 тисяч", – сказав Селезньов.

Як пояснив спікер Генштабу, мета поточної мобілізації – забезпечити заміну бійцям, які, прослуживши рік в зоні бойових дій, готуються до демобілізації – "щоб дати можливість тим хлопцям, які протягом року захищали нашу батьківщину, повернутися додому, до рідних і близьких, відпочити – їх місце повинні зайняти хлопці, які прийдуть в зону бойових дій в рамках шостої хвилі мобілізації".

Спікер Генштабу також розповів, що в підготовку військовослужбовців внесені певні корективи. Так, "цього року збільшено терміни проведення курсової підготовки – в середньому 4-5 тижнів проходить підготовка військових фахівців у навчальних центрах, після цього військовослужбовці направляються на полігони, де проходять етап бойового злагодження підрозділів. Це займає 2-3 тижні. І тільки за підсумками контрольних вправ, залікових навчань приймається рішення, чи готовий підрозділ до виконання завдань у зоні бойових дій", – підкреслив він.

Згадайте новину: Вже є вироки за ухилення від мобілізації

При цьому в Генштабі уточнили, що вручення повістки – це не "квиток в зону бойових дій".

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст