Головна Блог Новини «Схема Курченка»: двоє фігурантів пішли на угоду зі слідством, справу направлено до суду

«Схема Курченка»: двоє фігурантів пішли на угоду зі слідством, справу направлено до суду

11.09.2017
Переглядів : 1316

До суду з угодою про визнання винуватості направлено обвинувальні акти щодо екс-директора та головного диспетчера компанії, причетних до оборудок з нафтопродуктами у «злочинній схемі Курченка»

Справа щодо «злочинної схеми Курченка» направлена до суду. Зокрема, прокуратура скерувала обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості екс-директором компанії у місті Рені та головним диспетчером підприємства, котрі причетні до «схеми Курченка», інформує прес-служба Прокуратури Одеської області.

Згадайте новину: Кошель – колишній топ-менеджер Курченка вийшов на волю по угоді з замгенпрокурора, який розвалив справу Юри Єнакіївського

Колишні посадовці підприємства уклали угоду з прокурором про визнання своєї провини у вчиненні низки злочинів. Фігуранти справи зізналися в участі в злочинній організації, пособництві в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, підробленні документів та зловживанні службовим становищем, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету понад 2 млрд грн коштів від реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів.

Як повідомлялося раніше, за рішенням суду на користь держави у липні 2017 року конфісковано майно Одеського нафтопереробного заводу та підприємства. Також шляхом спецконфіскації до державної власності передано нежитлові виробничі приміщення та адмінбудівлі загальною площею понад 38 тис. кв. м, земельні ділянки площею 77 га та установки для забезпечення діяльності заводу. Орієнтовна вартість конфіскованого майна складає понад 5 млрд грн.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що сума збитків держави від діяльності злочинної організації за участю Курченка перевищує 14 млрд грн.

Згадайте новину: Младоолігарху Курченку обрано запобіжний захід – тримання під вартою! Печерський суд виніс ухвалу після повторного клопотання ГПУ

Курченка звинувачують у тому, що він в період з 2009 по 2013 роки шляхом зловживання службовим становищем заволодів майном, яке належить державним підприємствам, що входять в систему Міністерства енергетики та вугільної промисловості, зокрема «Нафтогаз України».

Наголошується, що олігарх купував скраплений газ за пільговою ціною, а продавав за ринковою. Отриманий прибуток відмивався через підконтрольні йому банки «Брокбізнесбанк» і «Реал Банк».

Варто відзначити, що Сергія Курченка оголошено у розшук і внесено в міжнародний список санкцій. Частина його активів уже заарештована.

Джерело: Ракурс

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст