Головна Блог Новини Що працівники ТЦК не мають права робити і коли можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка

Що працівники ТЦК не мають права робити і коли можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка

30.06.2024
Переглядів : 3301

Під час дії воєнного стану працівники ТЦК мають право перевіряти у чоловіків військово-облікові дані, втім вони не уповноважені вилучати їх без згоди громадянина.

Юрист Дмитро Франчук розповів про те, що працівники ТЦК не уповноважені робити та коли у них є законні підстави для затримання військовозобов'язаних чоловіків.

Згадайте новину: Яке покарання може бути, якщо при перевірці ТЦК у вас немає документів

Що входить в обов'язки працівників ТЦК

Військкоми мають право:

  • перевіряти документи у чоловіків призовного віку (18-60 років)
  • вручати повістки, це дозволено робити у будь-якому місці
  • виписувати одразу постанову про притягнення військовозобов’язаного до адміністративної відповідальності без складання протоколу про адмінправопорушення
  • надати доступ до інформації про військовозобов'язаного, у тому числі з персональними даними, військову-облікову спеціальність, місцем роботи та сімейним станом

Згадайте новину: Чи залишаться ухилянти з 16 липня без водійських посвідчень

Що працівники ТЦК не мають права робити

"Представники ТЦК не уповноважені затримувати громадян без участі поліції. Якщо затримання відбувається без законних підстав, це може бути оскаржено в суді. Також вони не мають права без судового рішення заходити у житло громадян", - каже Франчук.

Він наголошує, що військкоми не можуть вилучати документи без згоди громадянина і вимагати з'явитися до ТЦК без належних підстав або запрошувати до ТЦК не за місцем прописки.

Згадайте новину: Протокол про порушення військового обліку можна оскаржити в суді за 10 днів

У яких випадках можуть затримати військовозобов'язаного чоловіка

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст