Про це повідомив голова Національної поліції України під час Парламентсько-громадської платформи за участі міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, голови Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем'якіна та керівника Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні Кястутіса Ланчінскаса.
На початку 2017 року КМЄС та Національної поліція України розпочали спільний пілотний проект на базі Бориспільського відділу поліції, який об’єднав функції оперативників та слідчих під єдине підпорядкування.
За словами міністра внутрішніх справ України, експеримент було запроваджено для того, щоб знайти оптимальний баланс між інститутом слідчих та інститутом детективів.
Вспомните новость: Первый взгляд на отличие новой дорожной полиции от ГАИ
«Ми займаємося розслідуванням. Є оперативники, які збирають докази та ведуть спеціальні спостереження. І є слідчий, який аналізує факти і намічає кроки. Зараз детектив це об’єднує», – додав Арсен Аваков.
За словами Сергія Князєва, досвіду отриманого під час проведення експерименту на базі одного підрозділу, не достатньо. Тож було прийнято рішення про запровадження проекту «Поліцейських детективів» у восьми регіонах України – у Київській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях. Проект буде проведено на базі районних підрозділів.
«Ми прийняли рішення, що з 1 червня у восьми регіонах, ми започатковуємо проект «Поліцейські детективи», де близько 90 % особового складу підрозділів кримінальної поліції перевели в статус слідчих», – повідомив очільник Нацполіції.
Вспомните новость: Арсен Аваков: Новая речная полиция Киева. Встречайте!
Він додав, що залишок працівників кримінальної поліції будуть орієнтовані на виконання прямих обов’язків кримінальної поліції: оперативної та агентурної роботи, ведення оперативно-розшукових справ, встановлення неопізнаних трупів та розшук безвісті зниклих осіб.
Сергій Князєв зазначив, що до кінця літа буде проведений зріз роботи цих підрозділів. Паралельно керівництво Нацполіції моніторить перебіг цього проекту для покращення результатів та ефективності його проведення.
Нагадаємо, глава Національної поліції повідомив, що найближчим часом буде змінено підхід до підготовки фахівців кримінальної поліції.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.