Головна Блог Новини Революція у судовій системі: ВРУ внесла зміни в Конституцію України та прийняла новий закон "Про судоустрій та статус суддів"

Революція у судовій системі: ВРУ внесла зміни в Конституцію України та прийняла новий закон "Про судоустрій та статус суддів"

03.06.2016
Автор:
Переглядів : 2676

Верховна Рада затвердла зміни до Конституції в частині правосуддя конституційною більшістю.

За проголосували 335 депутатів, серед яких фракції коаліції – БПП і Народний Фронт, також здебільшого Опозиційний Блок.

Фракція "Радикальної партії" Олега Ляшка затримала голосування, оскільки в останній момент приймала рішення, чи підтримувати зміни до Конституції.

"Шановні колеги, мені прийшла смс-ка "йдемо" від фракції Ляшка", - зазначив Парубій перед голосуванням.

Не голосували фракції "Самопоміч" і "Радикальної партії", відмовилась підтримати зміни і депутат Надія Савченко, утрималась і Юлія Тимошенко, не голосували всі троє Балог.

У БПП не голосував Олександр Грановський, утримались Ольга Богомолець та Наталя Новак, не голосував Віталій Чепінога. з Народного Фронту не голосував лише Віктор Романюк. Проти голосували свободівці Андрій Іллєнко та Юрій Левченко.

Верховна Рада ухвалила новий закон про судоустрій і статус суддів.

За відповідний законопроект №4734 на засіданні парламенту у четвер проголосував 281 депутат.

Як пояснив заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов, представляючи документ, цей законопроект покликаний забезпечити майбутню імплементацію змін до Конституції в частині правосуддя.

Законом зокрема підсилюється відповідальність суддів, обмежується їх імунітет виключно функцією здійснення правосуддя, ліквідовуються вищі спеціальні суди, створюється новий Верховний Суд, передбачається створення Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

"Судді Верховного суду будуть набрані за конкурсом, в якому зможуть брати участь як діючі судді, так і адвокати і науковці в сфері права. Новий ВСУ отримає як касаційну функцію, так і функцію забезпечення сталості і єдності судової практики. Таким чином судові рішення мають стати зрозумілими і передбачуваними для громадян", – сказав Філатов.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст