Головна Блог Новини Реформа хоч і посилює права адвокатів, але через фактичне знищення сильного самоврядування вони залишаться лише декларацією – Валентин Гвоздій

Реформа хоч і посилює права адвокатів, але через фактичне знищення сильного самоврядування вони залишаться лише декларацією – Валентин Гвоздій

03.02.2018
Переглядів : 1483

НААУ вдалося відстояти пропозиції адвокатів з регіонів до тексту законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», що стосуються посилення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.

В тому числі частина погоджених в рамках робочої групи змін до розділу щодо професійних прав передбачає і зміни до Кримінального Процесуального Кодексу, які покращують ситуацію з правами адвоката в процесі.

Вспомните новость: Адвокат має право представляти юрособу, з якою працює, за умови укладання договору

«За підсумками дискусій в робочій групі цю частину законопроекту можна назвати вдалою і такою, що реально розширить права адвокатів та посилить гарантії їхньої діяльності. З цієї точки зору законопроект в нинішній робочій версії можна обережно назвати здобутком адвокатури як професії, що останнім часом стала ризикованою», - повідомив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який входить до складу Робочої групи від НААУ. Після відновлення засідань Робочої групи з 15 січня цього року НААУ вдалося досить конструктивно обговорити та погодити більшість пропозицій від адвокатів зі всієї України.

Разом з тим, на сьогодні НААУ категорично не може погодитись з ідеологами законопроекту щодо трьох принципово важливих блоків:

- доступ в професію;

- адвокатське самоврядування;

- адвокатська монополія;

Ці блоки в запропонованій редакції є не прийнятними з причин наведених нижче:

Доступ в професію

Ідеологи законопроекту пропонують встановити обмеження доступу в професію, закривши її через допуск в професію тільки суддів, або стажерів, які перебували з адвокатами в трудових відносинах протягом двох років. Тільки ці дві категорії осіб пропонується допускати до складення адвокатського іспиту. А тим часом в перехідних положеннях законопроекту запропоновано зробити з адвокатури «зливний бачок», дозволивши в строк до 2021 року без стажування скласти адвокатський іспит всім бажаючим, які мають юридичну освіту. Крім того, авторами пропонується, що б іспит приймав єдиний орган Вища кваліфікаційна комісія адвокатури (яка буде частиною НААУ). Такий підхід є руйнівним для професії. По-перше він з 2021 року закриває доступ в професію, що дискримінуватиме права майбутніх адвокатів, по-друге він відкриває протягом 5-ти років «ворота» всім бажаючим в професію без стажування. Такі «нововведення» різко погіршать якість адвокатського корпусу, наповнять його особами, які не володіють навичками та традиціями професії. Очевидно корупційним виглядає новий механізм прийняття іспитів, який передбачає участь трьох представників ВКДКА у процесі прийняття іспитів у регіонах.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст