Головна Блог Новини Реформа адвокатури. Низький старт

Реформа адвокатури. Низький старт

15.12.2018
Переглядів : 1988

Реформа адвокатури – послідовний та логічний етап судової реформи, від якого залежить наскільки ефективно громадяни зможуть захистити свої права, бо саме за адвокатами тепер закріплене виключне право на представництво та захист прав громадян в судах. Тому цілком закономірно постало питання прийняття нового закону про адвокатуру, який би підвищив стандарти адвокатської діяльності, пише lb.ua

Для цього Рада з питань судової реформи при Президентові України, до якої входять не тільки представники парламенту та суддівського корпусу, науковці, а й представники адвокатської спільноти, напрацьовала відповідних законопроект, який Президент України подав до Верховної Ради та визначив його як невідкладний.

Цей законопроект 9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» вже схвалили експерти Ради Європи, підтримали в Реанімаційному пакеті реформ, Transparency International Україна та представники 20 адвокатських об’єднань, провідних національних та міжнародних юридичних фірм.

І це цілком зрозуміло бо документ передбачає посилення професійних права і гарантії для адвокатів, а також:

- спрощену систему допуску до професії без корупційних ризиків;

- збалансовану систему дисциплінарної відповідальності адвокатів;

- розширення переліку видів адвокатської діяльності (медіація, фідуціарна);

- доступ до всіх державних реєстрів у тому числі Єдиного реєстру досудових розслідувань, Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень у порядку, визначеному відповідним держателем реєстру.

Також законопроект запроваджує нові стандарти адвокатського самоврядування. Зокрема, це постійна ротація керівництва Асоціації, бо посади можна буде обіймати не більше 2 строків поспіль, кожен з яких по 3 роки. Це і прозоре фінансування органів адвокатського самоврядування, а розподіл коштів відбуватиметься за принципом 70/30, за яким саме 70% залишатиметься на регіональному рівні, а вся річна фінансова звітність оприлюднюватиметься на веб-сайті. І, звісно ж, децентралізація повноважень адвокатського самоврядування з розділенням Вищої Кваліфікаційно-Дисциплінарної комісії.

Користуйтеся консультацією: Значення адвокатського запиту в наданні правової допомоги

На засіданні нашого профільного для цього законопроекту Комітету з питань правової політики та правосуддя ми розглянули 4 грудня і рекомендували Верховній Раді ухвалити проект закону за основу. Проте, враховуючи дискусійність окремих положень, до другого читання, в разі схвалення в першому, документ допрацьовуватиме робоча група на базі Комітету на чолі зі мною та Андрієм Помазановим.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст