Головна Блог Новини Процедура притягнення судді до кримінальної відповідальності не може бути використана для здійснення тиску на суддю з метою ухвалення ним «потрібного» судового рішення, – ВРП

Процедура притягнення судді до кримінальної відповідальності не може бути використана для здійснення тиску на суддю з метою ухвалення ним «потрібного» судового рішення, – ВРП

12.11.2017
Переглядів : 2888

9 листопада 2017 року Вища рада правосуддя розглянула повідомлення судді окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Євгенія Валерійовича про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

Встановлено, що в провадженні судді Аблова Є.В. перебувала адміністративна справа за позовом громадської організації «Український суспільно-правовий рух: Демократія через право» до Національного антикорупційного бюро України, третя особа – Рада громадського контролю при Національному антикорупційному бюро, про визнання протиправними та скасування результатів виборів до Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.

Як зазначає суддя Аблов Є.В., детективом Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 386-2 Кримінального кодексу України, про відкриття якого суддю не повідомлено.

Суддя Аблов Є.В. вважає, що детектив НАБУ незаконно вчинив дії з реєстрації кримінального провадження з метою втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, намагався примусити ухвалити «потрібне» рішення в адміністративній справі, відповідачем у якій є НАБУ, про визнання протиправними та скасування результатів виборів членів Ради громадського контролю при НАБУ, у зв’язку із чим суддя заявив самовідвід у вказаній справі.

Користуйтеся консультацією: Притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 382 КК України - невиконання судового рішення

У відповіді Головного підрозділу детективів НАБУ від 17 жовтня 2017 року на запит члена Вищої ради правосуддя про хід розслідування кримінального провадження за фактом вчинення Абловим Є.В. кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 368-2 Кримінального кодексу України, зазначається, що детективами НАБУ проведено ряд слідчих та процесуальних дій з метою підтвердження або спростування зазначених обставин. Наразі у цьому кримінальному провадженні суддям Аблову Є.В. та Абловій Ю.Ю. не повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, досудове розслідування триває.

У зв’язку із наведеними обставинами суддя Аблов Є.В. також заявив самовідводи у низці адміністративних справ, що перебували у його провадженні.

20 квітня 2017 року Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 22 березня 2017 року за заявою голови громадської організації «Український суспільно-правовий рух: Демократія через право» Поповича Р.І. за фактом втручання в діяльність судді Аблова Є.В. розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 376 Кримінального кодексу України.

Постановою детектива НАБУ від 31 липня 2017 року кримінальне провадження закрито у зв’язку із відсутністю в діях працівників НАБУ складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 376 КК України.

Ухвалою Солом’янського районного суду міста Києва від 2 жовтня 2017 року вказану постанову від 31 липня 2017 року про закриття кримінального провадження скасовано. Зобов’язано НАБУ відновити і провести досудове розслідування у кримінальному провадженні від 20 квітня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 376 КК України.

Читайте статтю: Беззаконне покарання. Або проблема притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне поводження зі зброєю

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст