Головна Блог Новини Про розумні строки розгляду адмінсправ можна забути через рішення ВРУ щодо звільнення суддів ВАСУ

Про розумні строки розгляду адмінсправ можна забути через рішення ВРУ щодо звільнення суддів ВАСУ

29.09.2016
Переглядів : 1435

Станом на сьогодні у Вищому адміністративному суді України здійснювати судочинство має право лише половина (від передбаченої штатом) суддів. То ж нерозглянуті справи накопичуватимуться.

Сумну статистику під час Пленуму ВАСУ, що проходить сьогодні у Києві, озвучив голова ВАСУ Олександр Нечитайло.

«На сьогодні штатна чисельність суддів ВАСУ становить 97 осіб, фактична – 72 судді, з них щодо 23 суддів Верховною Радою України прийняті рішення про звільнення, матеріали щодо звільнення з посад 8 суддів знаходяться у ВРЮ або парламенті. Здійснювати судочинство сьогодні мають право 49 суддів ВАСУ», - зауважив він.

Як відомо, у зв’язку із реформою ВАСУ здійснюватиме судочинство до початку роботи Касаційного адміністративного суду Верховного

Вспомните новость: Помощники получат реальный шанс стать судьями: хорошо ли это?

Суду. Це, на думку О.Нечитайла, призведе до суттєвого збільшення залишків нерозглянутих справ та негативно вплине на оперативність здійснення судочинства касаційним судом.

8 вересня 2016 року Верховна Рада України ухвалила рішення щодо звільнення 19 суддів Вищого адміністративного суду України.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 08.09.2016 № 1515-VIII, у зв’язку з поданням заяви про відставку було прийнято рішення звільнити з посад наступних суддів:

Бутенка Володимира Івановича,

Ємельянову Валентину Іванівну,

Зайцева Михайла Петровича,

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст