Головна Блог Новини Призов офіцерів запасу: що потрібно знати

Призов офіцерів запасу: що потрібно знати

01.06.2017
Переглядів : 24298

В Україні незабаром стартує призов офіцерів запасу на військову службу в Збройні сили України. Відповідний наказ підписав 30 травня Міністр оборони України Степан Полторак.

Тепер наказ про призов офіцерів запасу буде направлений на підпис у Міністерство юстиції. Лише після того, як документ буде підписаний Мін'.юстом, він набере чинності. Тому про дату початку призову наразі рано говорити. На сайті Верховної Ради ви можете прочитати повний текст наказу про призов офіцерів запасу.

Кого стосується призов?

Міноборони призиває на військову службу офіцерів запасу, які отримали військову підготовку у військових навчальних закладах, але не служили. Призиватися будуть громадяни віком до 43 років, які мають відповідну військову підготовку у військових навчальних закладах, ступінь не нижче бакалавра, але не проходили військової служби. Їм також повинно бути присвоєно первинне офіцерське звання.

Призов відбуватиметься на рівних засадах як для чоловіків, так і для жінок.

Вспомните новость: Компьютеризация и до армии добралась: станет ли проще уклонится от службы в армии?

Кого не призиватимуть?

Ті офіцери, які вже проходили службу, до служби залучатися не будуть.

Є також низка обмежень, у зв'язку з якими не будуть призивати офіцерів. Це можливо за станом здоров'я, за результатами професійно-психологічного відбору, військово-лікарської комісії.

Крім того, є низка умов для відстрочки – сімейні обставини, завершення навчання, продовження професійної діяльності або за станом здоров'я. Відстрочка від призову на військову службу офіцерів надається особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату на підставах, визначених статтею 17 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".

Підстави для відстрочки від призову:
1. Сімейні обставини
– дружина-інвалід; вагітна дружина; дитина-інвалід; двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років.
2. Стан здоров’я – якщо офіцера визнали тимчасово непридатним до військової служби, тривалість відстрочки становитиме 1 рік.
3. Навчання – інтернатура, аспірантура, докторантура; у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття вищого освітньо-кваліфікаційного рівня.
4. Професійна діяльність – священнослужителі; кандидати (доктора) наук, які працюють на посадах за спеціальністю; педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою; медичні працівники, за умови повного навантаження на займаній посаді, у сільській місцевості; сільські, селищні, міські голови — на термін виконання ними цих повноважень; поліцейські — на весь період їхньої служби.

Пользуйтесь консультацией: 5 правовых оснований, которые дают возможность НЕ пойти в Армию

Скільки триватиме призов офіцерів запасу?

Це строкова служба, яка триватиме 18 місяців. Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до військової частини із районного (міськрайонного) військового комісаріату. Закінченням строку служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст