Головна Блог Новини Присвоєння офіційної електронної адреси юридичним особам та ФОПам стане обов'язковим

Присвоєння офіційної електронної адреси юридичним особам та ФОПам стане обов'язковим

21.07.2020
Переглядів : 10122

16 липня в парламенті було зареєстровано два законопроєкти, об’єднані спільною метою - № 3860 та № 3861.

Завданням зазначених законопроєктів є спрощення офіційного документообігу між фізичними особами та суб’єктами владних повноважень, органами судової влади, іншими державними органами тощо.

У випадку їх прийняття очікуються позитивні наслідки у вигляді скорочення бюджетних витрат органів державної влади та витрат учасників судового розгляду, а також фізичних осіб, які на даний час спрямовуються на поштову кореспонденцію.

Пропонується законодавчо закріпити визначення «офіційна електронна адреса» та доповнити цивільний кодекс України положеннями, відповідно до яких юридичним особам та фізичним особам - підприємцям під час проходження процедури державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – Реєстр) автоматично буде присвоюватись офіційна електронна адреса. Листи та інша кореспонденція, що будуть надіслані на таку офіційну адресу будуть вважатись офіційно направленими та належним чином врученими.

Але буде вимагатись електронна верифікація про дату та час направлення кореспонденції або ж програмне підтвердження про ознайомлення.

Яка ситуація з уже створеними юридичними особами, ФОП та іншими фізичними особами?

Законопроєктами пропонується обов’язкове отримання офіційних електронних адрес під час здійснення змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, юридичну особу, що містяться в Реєстрі або коли зазначені суб’єкти самостійно виявлять бажання щодо такого присвоєння.

Окрім того законопроєктами пропонується автоматичне присвоєння офіційних електронних адрес фізичними особами під час першого отримання паспорта громадянина України, з використанням програмних засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Або, знову ж таки, за бажанням фізичної особи.

Відповідно до зазначених законопроєктів офіційна електронна адреса у випадку її присвоєння повинна стати обов’язковим реквізитом заяв про забезпечення позову, про видачу судового наказу, заяв по суті справи, ухвал про тимчасове вилучення доказів для дослідження судом та багатьох інших процесуальних документів.

Крім того, якщо учасник судового розгляду повідомить суд про свою офіційну електронну адресу, то на нього буде покладатись обов’язок повідомити суд і про її зміну (якщо така зміна буде здійснена під час розгляду справи).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст