Головна Блог Новини Президент на прохання керівників церков та Героїв України підписав Закон «Про амністію у 2016 році», в тому числі учасників АТО які не скоїли тяжких злочинів

Президент на прохання керівників церков та Героїв України підписав Закон «Про амністію у 2016 році», в тому числі учасників АТО які не скоїли тяжких злочинів

03.09.2017
Переглядів : 1651

«Наші герої – військовослужбовці та ієрархи нашої церкви звернулись до мене з питань амністії для тих, хто пройшов горнило війни, брав активну участь у АТО, але не скоїв важких злочинів, щоб держава пішла на зустріч (цим людям у питанні помилування – ред.)», - повідомив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з Героями України та Предстоятелями церков.

Президент звернувся до учасників зустрічі і зазначив, що хотів би почути їх думу з цього питання, порадитись і прийняти рішення.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет подякував Президенту за створення нової української армії. «Ми всі вдячні Вам, що Ви створили українську армію. Ми знаємо, якою була українська армія у 2013 році, і якою вона стала у 2017 році. Весь світ пишається нашою армією», - сказав Філарет.

Згадайте новину: Амністії бути: Рада підтримала Закон з пропозиціями Президента

Патріарх наголосив, що для її створення були докладені великі зусилля і кошти. «Сьогодні наша армія уже непереможна. І агресор це знає», - зазначив він та додав, що до створення українського війська долучилась і українська церква. Філарет наголосив, що потрібно і надалі робити все для зміцнення Збройних Сил: «Без армії, так само як і без церкви – держави немає».

«Якщо дивитись у майбутнє, то потрібно знати, що воїн не тільки соціально захищений, а він і морально підтриманий народом», - зазначив Предстоятель УПЦ КП. Він додав: «Звичайно за злочини потрібно карати, так само як і Господь за гріхи карає. Але Господь сказав, що милувати потрібно».

«Ми підтримуємо прохання і самих покараних, і підтримуємо і саме військове керівництво, яке прохає про це. Якщо Президент помилує – це підніме авторитет самої армії, дух підтримає», - переконаний Філарет. «Якщо ви їх помилуєте, то це буде на користь не тільки їм, а й на користь усій армії, тому ми підтримуємо прохання про помилування цих воїнів», - додав він.

Вспомните новость: В США ошибочно освободили из тюрем 3,200 заключенных

В свою чергу, Предстоятель Української православної церкви, митрополит Київський і всієї України Онуфрій зазначив, що церква робить все, щоб зберегти цілісність України. Він також зазначив, що церква надає гуманітарну допомогу людям, які постраждали в результаті військових дій, займається питанням визволення полонених.

Предстоятель УПЦ також підтримав пропозицію щодо помилування тих, хто скоїв не тяжкі злочини: «Я думаю, що це добра ідея». «Милосердя, коли воно проявляється у всіх сферах, воно приносить користь», - зазначив Онуфрій.

Герой України, майор Збройних Сил Ігор Герасименко зазначив, що дуже багато учасників АТО чекають на підписання цього Закону. «Наша армія до початку війни на Донбасі не мала того досвіду, який ми маємо зараз. Але щоб досягти цього досвіду потрібен час. Також є і помилки. А коли ти працюєш у стресовій ситуації, ніхто від помилок не застрахований. Тому звільнення певної категорії осіб – воїнів, які скоїли не тяжкі злочини, буде для нас підтримкою держави та дасть нам впевненість. А також це стане виховним заходом для нас в тому, що держава не забула людей, допомагає їм і не залишила людей зі своїми проблемами сам на сам», - сказав Ігор Герасименко.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст