Головна Блог Новини Повідомлення Міністерства фінансів про стан провадження щодо так званого російського боргу

Повідомлення Міністерства фінансів про стан провадження щодо так званого російського боргу

11.06.2017
Переглядів : 946

Міністерство фінансів продовжує інформувати про перебіг провадження, яке триває у англійському суді стосовно єврооблігацій на суму 3 млрд. доларів США, які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року та 100% яких було придбано Російською Федерацією.

На засіданні, яке відбулось у англійському суді 26 травня 2017 року, суддя Блер продовжив термін подання апеляції України на 14 днів (з 9 червня 2017 року до 23 червня 2017 року).

Відповідно, Україна подасть документи щодо апеляційного оскарження у цей продовжений термін.

29 березня, Високий Суд Лондону прийняв рішення щодо заяви про розгляд справи у порядку спрощеного провадження позову Довіреної особи Law Debenture Trust Corporation, поданого за вказівкою Російської Федерації проти України стосовно єврооблігацій на суму 3 мільярди доларів США (так званий "російський борг").

Рішення було винесено за результатами слухань, що відбулись з 17 по 19 січня 2017 року.

Інтерв'ю: Кирило Коротєєв: У суді в Гаазі Україна робить таку ж помилку, як і Грузія

В чому суть?

Англійський суд не підтримав позицію України щодо так званого російського боргу, але дозволив апеляцію. Україна з повагою ставиться до цього рішення, яке було прийнято в складному та невизначеному правовому полі.

Більше того, ми вітаємо те, що суддя визнав акти економічної та військової агресії проти України та її народу, які Росія безперервно та зі зростаючою інтенсивністю вчиняє з 2013 року, що також було визнано та засуджено міжнародною спільнотою.

Суддя чітко охарактеризував акти економічної, політичної та військової агресії, вчинені Росією проти України, як такі, що "викликають глибоке занепокоєння". Як вказав Суддя, "… перед судом є багато матеріалу, який обґрунтовує позицію України щодо російського тиску та зрештою військових дій…", "позиція України щодо погроз заслуговує на довіру, та на неї не було надано відповіді [Росією]", та "Україна виступила із сильною позицією щодо того, що економічний тиск, застосований Росією, … разом із погрозами, призвели до рішення Уряду не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС на Вільнюському саміті 28 листопада 2013 року, та натомість прийняти російську економічну допомогу…" [в якості так званого кредиту].

Суддя також прямо визнав, що "… Україна може висувати сильний аргумент стосовно того, що економічний ефект військових дій з боку Росії у Криму та східній Україні полягає у тому, що можливість Держави виконувати свої зобов'язання за Облігаціями сильно обмежена".

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст