Головна Блог Новини Посадові особи місцевої влади у ролі нотаріусів

Посадові особи місцевої влади у ролі нотаріусів

22.04.2017
Переглядів : 1612

Послугами нотаріуса в Україні користується чи не кожен громадянин. Посвідчення правочинів: договорів, заповітів, довіреностей, засвідчення копій, а також роз'яснення та консультації правового характеру - все це послуги, які понад 7 тисяч нотаріусів по усій країні надають населенню.

Виникає питання: це багато чи мало? Давайте порахуємо. Сьогодні для населення у понад 40 мільйонів працює 7 тисяч нотаріусів - це орієнтовно по 2 нотаріуса на 10 000 населення. Але ці розрахунки відносні.

Якщо розглядати щільність розподілення населення на території України, то помітимо тенденцію до урбанізації. Тобто у містах з населенням 30 000 і більше відповідно і кількість нотаріусів буде більшою, і на 30 000 громадян у містах приблизно по 6 - 8 осіб, які займаються нотаріальною діяльністю. На сьогодні право на зайняття нотаріально діяльністю має кожен громадянин України, який має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в сфері права не менше як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори - не менше як три роки. Необхідно скласти кваліфікаційний іспит і отримати свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю, що дозволяє займатися практикою та надавати відповідні послуги. Варто зазначити, що переважають в Україні приватні нотаріуси, які з метою отримання більшого прибутку надають послуги переважно у містах районного чи обласного значення.

Згадайте новину: "Безумні" гонорари нотаріусів закінчились – Уряд нарешті скасував мінімальний розмір оплати послуг на рівні 1%. Далі вирішує ринок...

А що відбувається у тих населених пунктах, де не проживає і 2 000 громадян? Що робити тим, хто живе у селах і селищах? До кого їм звертатись за потребою у отриманні нотаріальних послуг?

Звісно, що законодавством передбачений порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування у сільських населених пунктах, які уповноважені на місцях здійснювати:

1)заходи щодо охорони спадкового майна;

2) посвідчення заповітів (крім секретних);

3) видавати дублікати посвідчених ними документів;

4) засвідчувати вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;

5) засвідчувати справжність підпису на документах;

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст