Головна Блог Новини Як взагали викрили? Подробиці справи агента спецслужб РФ, який готував вбивства Рєзнікова і Буданова

Як взагали викрили? Подробиці справи агента спецслужб РФ, який готував вбивства Рєзнікова і Буданова

21.03.2023
Переглядів : 1367

Печерський райсуд Києва визнав Артема Єрмишкіна винним у державній зраді, участі у терористичній організації та назаконному збройному формуванні і організації умисного вбивства.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 14 березня.

За матеріалами справи, у 2014-му уродженець Луганська Єрмишкін підтримав збройну агресію РФ на Донбасі. У липні того ж року він вступив до батальйону «Витязь», отримавши зброю, і був призначений командиром групи. Близько трьох місяців він виїздив в межах міста Сорокине, Луганської області для перекриття вулиць, охороняв базу бойовиків, виїздив у населені пункти Жовте, Лутугине, Голубівка, Сіверодонецьк, до аеропорту «Луганськ» для силової підтримки бойовиків і опору українським силам Антитерористичної операції. Потім ще близько місяця служив у підрозділі «Народної міліції ЛНР» гранатометником і отримував грошову винагороду.

Після повномасштбаного вторгнення РФ у березні 2022 року Єрмишкін мав не менше трьох зустрічей у Москві, поблизу Ярославського вокзалу, в кафе «Шоколадниця» із двома невстановленими особами Головного управління Генерального штабу Збройних сил РФ. Йому запропонували допомагати у підривній діяльності проти України. Єрмишкін висловив усну згоду і передав росіянам свою анкету, автобіографію, біографію рідних, ксерокопію паспорта, ідентифікаційний код і шість фотографій і мобільний телефон.

У травні 2022-го Єрмишкіну в Telegram написав невстановлений представник Генштабу Збройних сил РФ і замовив вбивство українського громадянина, надавши його повні анкетні дані. За даними прокуратури, йшлося про керівника одного з підрозділів, який воює з агресором.

Це замовлення мало бути пробним і в разі його вдалого виконання планувалися наступні вбивства військових і публічних люди в різних містах України, за більш значну винагороду, що могла перевищувати 100 тисяч доларів. Потенційними жертвами мали стати керівник «Національного корпусу» в минулому командир розвідроти полку українського військового підрозділу «Азов» і радник одного з міністрів.

Єрмишкін залучив виконавця вбивства і проінформував його про умови, порядок дотримання конспірації із використанням паролів, надання фотодоказів і та кінцеву оплату.

Обвинувачений періодично скидав своєму спільнику гроші на банківську картку 9900 гривень на купівлю телефона і візуальне спостереження за жертвою, 22700 гривень за вдало виконане завдання по встановленню місця знаходження і надіслані фото із зображенням жертви, 9900 гривень за купівлю пістолета Макарова.

17 червня 2022-го представник Генштабу ЗС РФ віддав команду на вбивство. У цей час спільник Єрмишкіна співпрацював із правоохоронцями і діяв під їх контролем. Чоловік імітував скоєння злочину – пострілом потерпілому в скроню через подушку, після чого зробив фото тіла “вбитого” та обстановки злочину і переслав замовнику. Єрмишкін заплатив за роботу 250 тисяч російських рублів, що з урахуванням банківських послуг та конвертації в українську валюту склало 109 тисяч гривень. За виконання своєї ролі Єрмишкін отримав тільки 50 тисяч рублів.

4 серпня 2022 року Єрмишкін перетнув державний кордон України у Волинській області начебто з метою організації подальших вбивств на замовлення ГУ ГШ ЗС РФ. Наступного ранку о 5.43 його затримали в Ковелі співробітники СБУ.

Єрмишкін визнав вину і дав показання, тому суд визнав недоцільним дослідження інших доказів.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст