Головна Блог Новини Після анексії Криму ЄСПЛ розглядає близько 500 заяв проти РФ

Після анексії Криму ЄСПЛ розглядає близько 500 заяв проти РФ

24.06.2016
Переглядів : 1616

До Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) надійшло близько 500 заяв, поданих проти РФ після анексії Криму.

За її інформацією, більшість заяв стосуються захисту прав фізичних осіб. Також найближчим часом можна очікувати великої кількості звернень від юридичних осіб.

Згадайте новину: Результати виборів в Криму або поступова легітимація анексії Криму Російською Федерацією

"Попри недоліки судового процесу в ЄСПЛ, в найближчий період можна очікувати зростання кількості поданих заяв проти РФ, оскільки тисячі українських компаній, які втратили свої активи в Криму, нині на стадії пошуку або очікування ефективних механізмів отримання компенсації", - вважає юрист.

Коментуючи механізм подання позовів до ЄСПЛ проти РФ, юрист зазначила, що "поданню заяви до ЄСПЛ передує доволі тривала процедура проходження всіх доступних механізмів захисту в національних судах РФ".

Проте, пройти всі судові інстанції в РФ можливо протягом одного року, після чого заявнику відкривається можливість звернутися до ЄСПЛ про порушення права на мирне володіння майном і справедливий судовий розгляд, які гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основних свобод.

"За результатами розгляду справи ЄСПЛ може встановити порушення Конвенції та зобов'язати Суд РФ переглянути рішення і компенсувати збитки, завдані в результаті націоналізації майна українського підприємства. Також ЄСПЛ може зобов'язати РФ надати справедливу сатисфакцію заявнику, якщо жодна компенсація не була отримана за результатами розгляду справи в національних судах РФ", - додала вона.

Вспомните новость: Украина напомнила россиянам, что все сделки с недвижимостью в Крыму – недействительны

Крім того, за словами юриста, звернення до ЄСПЛ не обмежує права потерпілої компанії одночасно звернутися до інвестиційного арбітражу або ініціювати його на більш пізній стадії.

Раніше повідомлялося, що ЄСПЛ почав розглядати справу про конфіскацію активів у Криму.

Джерело: "Інтерфакс-Україна"

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст