Головна Блог Новини Підпис особи на повістці, або закон зворотної сили немає

Підпис особи на повістці, або закон зворотної сили немає

08.05.2024
Переглядів : 3137

Норми досі чинного законодавства вимагають, щоб повістка була вручена особисто і підписана особою, якій вона призначена

Повістка має відривну частину розписку про те, що повістка про виклик у визначений час до відповідного районного (міського) ТЦК, одержана певним громадянином із засвідченням його особистим підписом (Додаток 11 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487).

У розглядуваній справі від отримання повістки позивач відмовився, про що було складено акт та зачитана повістка вголос при свідках, в той же день позивач написав заяву власноруч про те, що він відмовляється від отримання повістки. Трохи згодом за справою про адміністративне правопорушення була винесена постанова та накладено стягнення у вигляді штрафу 5100 грн.

Аналізуйте судовий акт: Верховний Суд роз’яснив: чи можна оскаржити в суді повістку від військкомату (Постанова ВС від 8 вересня 2022 року у справі № 300/1263/22)

Чому суд скасовує таку постанову?

Повістка на ім’я позивача не містить підпису самого позивача про її отримання.

Відповідачем не доведено в установленому порядку наявності в діях позивача обов’язку явки до ТЦК, а відтак, і складу правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 210-1 КУпАП.

Постанову про накладення адміністративного стягнення суд визнав протиправною та скасував.

Нагадуємо, що новий закон про мобілізацію встановлює нові вимоги до повістки, але справи розглядаються за законодавством, що було чинне на момент виникнення спірних правовідносин. Тому ця практика ще чимало часу буде актуальною.

З повним текстом судового рішення ви можете ознайомитися за посиланням: reyestr.court.gov.ua/Review/117426273

Аналізуйте судовий акт: Повістка повинна бути вручена військовозобов`язаному особисто (ВС ККС, справа № 759/5435/16-к від 28.01.2020 р.)

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст