Головна Блог Новини Під куполом: Парламентські слухання, присвячені реалізації антикорупційної політики держави від 18 травня 2016р.

Під куполом: Парламентські слухання, присвячені реалізації антикорупційної політики держави від 18 травня 2016р.

19.05.2016
Переглядів : 1288

Парламентські слухання, присвячені реалізації антикорупційної політики держави. 18 травня 2016 року.

За п’ять хвилин багато не скажеш, тому говорив тезами.

Наводжу приблизний текст виступу.

Попередні доповідачі називали окремі заходи подолання корупції в Україні: електронне декларування, прозора система держзакупівель, підвищення зарплат, «так звані «посадки» тощо.

Так, усе це важливо. Але корупція є системною проблемою, а тому потребує системного застосування комплексних заходів.

Вбачаю 5 складових системи запобігання корупції:
1) внутрішня воля держави до самоочищення, тобто політична воля (це не заклики, а конкретні програми, інші документи та дії);
2) зовнішня воля, тобто суспільна НЕтолерантність до корупції, громадський і, в наших умовах, як це не соромно, міжнародний контроль;
3) антикорупційні правила – багато різних правил, обмежень і заборон, визначених в різних законах;
4) заходи, необхідні для забезпечення виконання правил усіма і всюди: примусові і заохочувальні (електронне декларування, контроль та ін.);
5) невідворотність відповідальності і покарання.

Через брак часу покажу лише на двох прикладах, як буксує ця система.

Перший. Один із заходів – антикорупційну експертизу – Центр політико-правових реформ разом з партнерами проводимо вже четвертий рік. За цей час експертизі піддано понад 300 проектів законів, а також десятки чинних законів, обласних програм, рішень місцевих рад.

Наш загальний висновок: до 2014 року включно мало місце системне і відверте просування через закони корупційних схем. Тисячі таких схем, створених за часів Януковича та попередніх правителів, є там – у чинних законах і підзаконних актах – до цих пір.

2015–2016 роки характеризуються, як правило (хоча бувають і винятки), іншими причинами появи корупціогенних факторів. Це порушення правил нормотворчої техніки, завдяки чому створюються колізії, прогалини, можливості для надто широкого судового і адміністративного розсуду.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст