Головна Блог Новини ПАВЛО ПЕТРЕНКО: БЕЗ СТВОРЕННЯ ЯКІСНО НОВОЇ СИСТЕМИ СУДІВ ДЕРЖАВА НЕ ЗМОЖЕ РОЗВИВАТИСЯ

ПАВЛО ПЕТРЕНКО: БЕЗ СТВОРЕННЯ ЯКІСНО НОВОЇ СИСТЕМИ СУДІВ ДЕРЖАВА НЕ ЗМОЖЕ РОЗВИВАТИСЯ

22.11.2017
Переглядів : 1236

Створення повноцінної судової системи, яка виносить справедливі рішення та гарантує законність в країні, захист прав та інтересів громадян та виконання рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) стали головними темами інтерв’ю Міністра юстиції Павла Петренка виданню «Деловая столица».

За словами Міністра юстиції, без створення нової української системи судів наша держава не може розвиватися, адже великі стратегічні інвестиції з технологічними ноу-хау не будуть спрямовуватися в країну, де відсутній захист права власності.

Згадайте новину: ДОЖИЛИ!!! З Києво-Святошинського суду втік обвинувачений в умисному вбивстві Стрижка Василь Вікторович! Ганьба конвою!

При цьому він наголосив: за останні 60 років Європа не мала подібного до українського досвіду повного перезавантаження судової системи, до якої входять 8 тис. суддів, кілька сотень судів у всіх регіонах України.

«Той шлях, які демократичні країни проходили за 100-150 років, Україна має пройти набагато швидше», - зауважив він.

Зокрема, за його словами, до оновленого складу Верховного суду увійшли правозахисники, науковці, адвокати, які мають забезпечити нову якість рішень.

«Кардинальні зміни стануть відчутними, коли запрацюють нові апеляційні суди, Антикорупційний суд, районні суди. І через приблизно 2-3 роки з’явиться інша судова система, яка не буде кишеньковою для правоохоронних органів та різних політичних інституцій», - зазначив очільник Мін’юсту.

Він звернув увагу на те, що в українській практиці 98% вироків – звинувачувальні. Натомість у країнах ЄС понад чверть рішень судів - виправдальні.

«І все це багато в чому пов’язане з радянським спадком, коли суди були частиною правоохоронної системи. Крім того, філософія змін покликана пробудити в суддів почуття відповідальності за свою репутацію», - додав Міністр юстиції.

Водночас, наголосив він, створення системи, яка б ухвалювала справедливі та неупереджені рішення, не є одностороннім процесом згори. Вона має бути доповнена також сприянням з боку держави тим громадянам, які потребують захисту, але в силу різних причин не можуть оплатити консультацію юриста чи захист адвоката.

Згадайте новину: Вища рада правосуддя підтримала утворення Чернівецького окружного суду та Черкаського окружного суду

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст