Головна Блог Новини Неефективну виконавчу службу реформують: Верховна Раду створила інститут приватних судових виконавців

Неефективну виконавчу службу реформують: Верховна Раду створила інститут приватних судових виконавців

03.06.2016
Переглядів : 2348

Верховна Рада України ухвалила президентський проект Закону «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (№2506а).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 239 народних депутатів із 380, зареєстрованих у сесійній залі.

Згідно з текстом законопроекту до другого читання, Законом встановлюється, що примусове виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) покладається на органи Державної виконавчої служби та у визначених Законом України "Про виконавче провадження" випадках – на приватних виконавців.

Визначається, що систему органів примусового виконання рішень становлять: Міністерство юстиції України та органи Державної виконавчої служби, утворені міністерством в установленому законодавством порядку.

Відповідно до закону, державними виконавцями є керівники органів Державної виконавчої служби, їхні заступники, головні державні виконавці, старші державні виконавці, державні виконавці органів Державної виконавчої служби.

Державні виконавці, керівники та спеціалісти органів Державної виконавчої служби є державними службовцями. Державним виконавцем може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою і здатний за своїми особистими і діловими якостями здійснювати повноваження державного виконавця.

Згадайте новину: Революція у судовій системі: ВРУ внесла зміни в Конституцію України та прийняла новий закон "Про судоустрій та статус суддів"

Фінансове та матеріальне забезпечення діяльності працівників органів Державної виконавчої служби та фінансування витрат на проведення і організацію виконавчих дій здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, а також коштів виконавчого провадження, порядок формування яких встановлюється Законом України "Про виконавче провадження".

Чисельність працівників органів Державної виконавчої служби, порядок та норми матеріального забезпечення їхньої діяльності встановлюються Кабінетом міністрів України.

Водночас Міністерство юстиції забезпечує підготовку приватних виконавців та підвищення їхньої кваліфікації; видає посвідчення приватного виконавця; формує Єдиний реєстр приватних виконавців України, визначає порядок його ведення.

Приватним виконавцем може бути громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше 2 років та склав кваліфікаційний іспит. Приватний виконавець є суб'єктом незалежної професійної діяльності.

Вспомните новость: Филатов: новый Верховный Суд может быть создан уже в марте 2017 года

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст