Головна Блог Новини Парламент ухвалив закон про ТОВ та ТДВ

Парламент ухвалив закон про ТОВ та ТДВ

06.02.2018
Переглядів : 3556

За проголосували 285 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 4666 про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. За проголосували 285 народних депутатів.

Відповідно до пояснювальної записки, в Україні дуже багато підприємств діють саме в формі товариств з обмеженою відповідальністю, проте їхня діяльність регулюється застарілими нормами закону "Про господарські товариства", деякими положеннями Цивільного та Господарського кодексу. В результаті законодавство щодо ТОВ суперечливе та фрагментарне, а деякі питання не врегульовано.

Натомість цей законопроект спрямовано на регулювання створення, діяльності й ліквідації ТОВ і ТДВ.

Документ передбачає, що кількість учасників товариства не обмежується. У законопроекті прописані права та обов'язки учасників товариства, причому обов'язки звели до дотримання статуту товариства та виконання рішення загальних зборів. Можуть бути й інші обов'язки, передбачені статутом.

Користуйтеся консультацією: Адвокат Олег Огородник: Корпоративні спори в господарських судах. Судова практика

Законопроект містить статтю про корпоративні договори, які мають не допустити конфліктів всередині підприємств, а в разі їх виникнення - врегулювання ситуації. Якщо йдеться про приватне підприємство - корпоративні договори конфіденційні, а якщо ТОВ прямо чи опосередковано належить державі, їх треба публікувати.

У документі детально прописано, яким чином створюється ТОВ, що має містити його статут і як формується статутний капітал. Передбачено, що саме відбувається у випадку, коли один із учасників товариства прострочує внесення вкладу. Документом врегульовано порядок збільшення статутного капіталу ТОВ за рахунок додаткових вкладів та без них; зменшення статутного капіталу.

Згідно з законопроектом, учасник товариства має переважне право на придбання частки іншого учасника. Про намір скористатися таким правом він має повідомити протягом 30 днів. Є й винятки - у статуті можуть бути прописані інші правила; в разі проведення аукціону або якщо інше передбачено корпоративним договором.

Документ містить норми про перехід частки до спадкоємця або правонаступника учасника товариства. Ця стаття викликала найбільше дискусій під час обговорення у сесійній залі. Низка народних депутатів, зокрема позафракційний депутат Вікторія Пташник, звертали увагу на те, що документ містить ризики того, що правонаступник не зможе отримати частку у товаристві чи компенсацію за неї, адже обговорювалися норми законопроекту, за яких або потрібна згода всіх учасників товариства на правонаступництво, або відсутність термінів виплати компенсації правонаступнику частки померлого власника.

Також дискутували щодо виходу учасника з товариства. Згідно з редакцією комітету до повторного другого читання, будь-коли вийти з товариства може учасник із часткою менше 50%, а якщо більше - потрібна згода всіх учасників товариства. У попередній версії був рядок "якщо інше не передбачено статутом". Виключення цього рядка критикували як позбавлення бізнесу права самостійно встановлювати правила гри.

Читайте статтю: Спадкування частки у статутному капіталі товариства

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст