Головна Блог Новини Оскарження наказу Фонду держмайна про проведення інвентаризації підприємства здійснюється за правилами ГПК України – ВП ВС

Оскарження наказу Фонду держмайна про проведення інвентаризації підприємства здійснюється за правилами ГПК України – ВП ВС

09.07.2019
Автор:
Переглядів : 1351

ПрАТ звернулося до суду з позовом, у якому просило визнати протиправним і скасувати наказ Фонду державного майна України про проведення інвентаризації цілісного майнового комплексу та визнати протиправною відмову Фонду укласти з позивачем договір оренди зазначеного майна на новий термін.

Вирішуючи питання юрисдикційної належності спору, Велика Палата Верховного Суду виходила з того, що спірні правовідносини виникли між сторонами з приводу укладення договору оренди державного майна, тому цей спір не є публічно-правовим і має вирішуватися за правилами Господарського процесуального кодексу України.

Аналогічну правову позицію викладено в постановах ВП ВС від 7 листопада 2018 року у справі № 802/581/16-а (провадження № 11-677апп18) та від 23 січня 2019 року у справі № 817/726/17 (провадження № 11-1177апп18).

Щодо юрисдикційної належності спору в частині позовних вимог про визнання протиправним і скасування наказу Фонду держмайна про проведення інвентаризації Велика Палата ВС зазначила таке.

Сама собою участь у спорі суб'єкта владних повноважень не дає підстав вважати спір публічно-правовим і відносити його до справ адміністративної юрисдикції, натомість суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин справи.

Згадайте новину: ВП ВС визначила юрисдикцію спорів щодо відшкодування шкоди, завданої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності

Матеріалами справи встановлено, що оскаржуваним наказом Фонд зобов’язав ПрАТ забезпечити проведення повної інвентаризації у зв’язку із закінченням дії договору оренди та необхідністю повернення зазначеного державного майна після закінчення строку дії договору оренди.

Отже, позовні вимоги у вказаній частині заявлено на поновлення порушеного, на думку позивача, права на укладення договору оренди державного майна на новий термін, а звернення позивача до суду з цими вимогами безпосередньо пов’язане з відмовою Фонду укласти з ПрАТ такий договір.

Таким чином, Велика Палата ВС дійшла висновку, що позовні вимоги в цій частині також підлягають розгляду за правилами господарського судочинства.

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду у від 29 травня 2019 року у справі № 826/11736/14 (провадження № 11-1415апп18) можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/82424004.

Джерело: Судова влада України

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст