Головна Блог Новини Нові закони: не платити аліменти стає дедалі важче

Нові закони: не платити аліменти стає дедалі важче

06.07.2018
Переглядів : 1612

Жорсткі заходи, які запровадила Україна щодо батьків, які роками не сплачують аліментів, є виправданими і вже дають перші результати, кажуть експерти, повідомляє dw.com.

Верховна Рада України продовжує курс на більш жорстке покарання батьків, які ухиляються від сплати аліментів. Тепер, окрім позбавлення права вільно виїздити за кордон, на керування автомобілем, користування зброєю і полювання, про що йдеться у законі, який набрав чинності у лютому цього року, неплатникам аліментів загрожуватиме ще й тюремне ув’язнення.

У вівторок, 3 липня, українські депутати ухвалили ще один закон, який передбачає нові форми відповідальності за ухилення від сплати аліментів на дитину. Він дозволяє системі виконавчого провадження здійснювати автоматизований арешт коштів особи, яка заборгувала за виплатами на утримання дитини. Окрім цього, особу, котра три місяці не сплачувала аліменти на утримання дитини з інвалідністю та тяжкими вродженими вадами розвитку, каратимуть суспільно корисними роботами строком від 120 до 240 годин. За злісне ухилення від відбуття цього виду покарання боржника можуть засудити до двох років позбавлення волі.

Користуйтеся консультацыэю: Виїзд неповнолітніх за кордон: як не порушити закон?

Звичка ігнорувати правосуддя

Як свідчить статистика українського міністерства юстиції, станом на 2017 рік у країні налічувалося понад 500 тисяч проваджень щодо стягнення аліментів. "Це була колосальна велика категорія справ", - підтвердила у розмові з DW експертка програми реформування правоохоронної і судової систем аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Тетяна Ющенко.

На її думку, головною причиною цієї ситуації є те, що за останні десятиліття в Україні сформувався правовий нігілізм, тенденція неповаги до виконання судових рішень. "До них ставилися як до простого папірця, знаючи, що є безліч механізмів, щоб уникнути відповідальності за невиконання судового рішення", - каже Тетяна Ющенко. Ще одна причина полягає у загальному падінні рівня життя людей, відзначає експертка. Проте вона зауважує, що їй доводилося стикатися з багатьма випадками, коли неплатники - доволі заможні і успішні люди.

Каральні заходи, які виховують

Тетяна Ющенко переконана, що ухвалені Верховною Радою законодавчі зміни до Закону щодо посилення відповідальності тих, хто систематично ухиляється від сплати аліментів, будуть ефективними. Вона навела офіційну статистику від Мін’юсту, яка свідчить про те, що відповідно до нового закону на кінець травня вже понад 110 тисяч осіб було обмежено у праві виїзду за кордон і приблизно таку ж саму кількість було позбавлено прав на керування авто.

"Такі заходи, безперечно, дієві", - наголошує вона, пояснюючи, що якщо досі аліментник-боржник не відчував на собі жодних наслідків від ухилення від сплати грошових виплат на дитину, то тепер "держава забирає у нього те, що може приносити йому прибуток". Крім цього, відтепер не платити аліменти в Україні стало невигідно, адже через рік несплати на цю суму нараховується пеня у розмірі 20 відсотків. "Це суворі, певною мірою каральні заходи, але вони виконують і виховну функцію для громадян країни", - наголошує Тетяна Ющенко.

З аліментниками ніде не панькаються

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст