Головна Блог Новини Нові правила паркування у Києві: що зміниться?

Нові правила паркування у Києві: що зміниться?

13.09.2018
Переглядів : 1583

27 вересня набуває чинності Закон про реформування сфери паркування транспортних засобів. Це означає, що всі автомобілі, залишені на проїжджій частині, будуть евакуйовані, а їх власників чекатиме штраф, повідомляє СЕГОДНЯ.

Зі свого боку Київрада вже здійснила низку кроків, необхідних для ефективного контролю за паркуванням у столиці. Зокрема, створено штат інспекторів з паркування зі 150 осіб. Також працюємо над розробкою Автоматизованої системи контролю оплати за паркування (АСКОП). Окрім того, переглядаємо Концепцію розвитку паркувального простору у Києві в цілому.

Водночас, досі не визначені технічні вимоги до пристроїв для фіксації порушень, а також не функціонує реєстр адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. Це мають зробити центральні органи виконавчої влади. Часу залишилось не так багато, тому ми звернулися до уряду з проханням пришвидшити прийняття відповідних змін. У свою чергу Київ докладе максимум зусиль для вчасної реалізації положень Закону на території столиці.

Згадайте новину: Стоп хаос, або що змінять нові правила паркування в Україні

Ситуація з парковками

Погодьтеся, парадоксальною виглядає ситуація, коли водії скаржаться на затори і водночас залишають авто у правій смузі руху. Найпоширеніше виправдання – відсутність паркомісць. Аргументація справедлива, але трохи дивна, враховуючи напівпорожні парковки. Станом на сьогодні у Києві функціонують 889 комунальних майданчиків (карта – http://parkservis.kiev.ua/services/karta-maydanchykiv) на 40 тисяч машиномісць з перспективою їх збільшення до 125 тисяч. Отже, проблема не в парковках?

Можливо, залишати свої авто аби-де водіїв змушує надто висока вартість послуги? До слова, година на муніципальній парковці коштує 10, 7 та 5 гривень у залежності від розташування. Це в 3-4 рази дешевше, ніж літр пального. Виходить, що паркувальна вакханалія на столичних дорогах має досить банальні причини – відсутність відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Новий закон про паркування покликаний змінити ситуацію на краще.

Оплата

Сплатити за парковку можна за допомогою мобільного додатку, придбавши місячний чи квартальний абонемент, або ж скориставшись послугами паркоматів. Їх у Києві наразі 36, у наступному році плануємо встановити ще 312.

Чек або талон на паркування обов’язково залишайте на лобовому склі. У разі його відсутності під щітками склоочисника, ризикуєте отримати папірець зі штрафом. Детальніше про способи оплати можна дізнатися на сайті "Київтранспарксервісу" – http://parkservis.kiev.ua

Штрафи

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст