Головна Блог Новини Найбільшим джерелом фінансування бюджету залишається емісія

Найбільшим джерелом фінансування бюджету залишається емісія

10.11.2022
Переглядів : 850
Міністерство фінансів оприлюднило дані про фінансування державного бюджету за період з 24 лютого до 9 листопада.
Згідно з оновленою статистикою, найбільшим джерелом фінансування держбюджету в період війни став викуп військових облігацій уряду Національним банком за рахунок емісії гривні — він склав 340 мільярдів гривень або $10,84 млрд у еквіваленті.
Другим найбільшим джерелом стали гранти від уряду США на суму $9,49 млрд, або 281,16 млрд грн.
Третім за обсягом джерелом надходжень є розміщення облігацій внутрішньої державної позики — $5,79 млрд, або 181,1 млрд грн.
На четвертому місці допомога від ЄС — $4,85 млрд, або 166,83 млрд грн, на п’ятому — надходження від МВФ ($2,69 млрд, або 88,18 млрд грн).
Загалом із початку повномасштабної війни для фінансування державного бюджету вдалося залучити $39,75 млрд, або 1,27 трильйона гривень.
Нагадаємо, Міністерство фінансів не планує вдаватися до фінансування видатків держбюджету за рахунок емісії гривні у 2023 році, однак це залежатиме від надходження коштів від міжнародних партнерів.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст