Головна Блог Новини НАБУ закликає якнайшвидше створити антикорупційні суди

НАБУ закликає якнайшвидше створити антикорупційні суди

17.02.2017
Переглядів : 1315

Поява в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду підвищить ефективність боротьби з топ-корупцією в Україні. На цьому наголосив Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час виступу на відкритих громадських слуханнях щодо результатів діяльності відомства, які відбулись 15 лютого з ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції.

Директор НАБУ підкреслив, якщо й надалі справи, які розслідує Бюро, місяцями знаходитимуться в судах без руху, зусилля правоохоронних органів у боротьбі з корупцією зводитимуться до нуля.

Вспомните новость: Сытник заявил, что антикоррупционный суд необходим в Украине на время переходного периода

«Справи НАБУ слухаються по всій Україні, і не скрізь можна сформувати склад суддів у кількості трьох осіб зі стажем роботи не менше п’яти років, як це передбачено законом. Неможливо вимагати від судді, у якого на розгляді 100 справ, з-поміж яких «газова справа Онищенка», щоб він швидко і якісно в рамках закону її слухав», – пояснив Артем Ситник.

За його словами, проблему можна усунути виключно шляхом формування професійного спеціалізованого суду.

Артем Ситник поінформував депутатів про результати діяльності НАБУ за півроку.

Згадайте новину: Майже кожна четверта справа НАБУ, скерована до суду, залишається без розгляду

«На стадії досудового розслідування державі повернуто більше 115 млн грн, попереджено розкрадання більш як 500 млн грн. До суду скеровано 50 справ, загальна сума предмету злочину в яких складає 1,7 млрд грн. Однак у стадії розгляду перебуває всього 23 провадження, щодо 12-ти судовий розгляд навіть не розпочинався», – підкреслив Директор Бюро.

Він також нагадав депутатам про ще одну важливу для боротьби з корупцією ініціативу: законопроект, який має надати Бюро право автономного зняття інформації з каналів зв’язку.

Джерело: НАБУ

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст