Головна Блог Новини НААУ закликала Раду з питань судової реформи відкинути ідею ліквідації існуючих органів адвокатського самоврядування

НААУ закликала Раду з питань судової реформи відкинути ідею ліквідації існуючих органів адвокатського самоврядування

09.02.2018
Переглядів : 1195

НААУ закликала Раду з питань судової реформи відкинути ідею ліквідації існуючих органів адвокатського самоврядування. Ідею пропонує робоча група, яка працювала над законопроектом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Таку позицію представили Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій та секретар РАУ Павло Гречківський7 лютого під час засідання Ради з питань судової реформи при Президентові України.

Читайте статтю: Що чекати бізнесу від судової реформи?

Представники НААУ послідовно під час дискусій Робочої групи висловлювалися проти внесення безсистемних пропозицій, які не відповідають європейській практиці організації адвокатури, міжнародним стандартам та матимуть наслідком інституційний стрес для адвокатського самоврядування в національних масштабах. Цю ж позицію було доведено і до членів Ради судової реформи.

Аби запобігти хаосу, непродуманому розподілу повноважень, порушенню прав адвокатів на участь у роботі самоврядування, НААУ пропонує еволюційний варіант реформи.

НААУ презентувала Раді судової реформи альтернативний варіант законопроекту, в якому реформа самоврядування закладена на інституційній основі чинної системи. В законопроекті враховується практичний п’ятирічний досвід адвокатського самоврядування та рекомендації і практика європейських адвокатур, з якими НААУ підтримує системну співпрацю.

Членам РСР були представлені напрацювання Робочої групи з питань адвокатури, прокуратури та БПД. Зокрема, підготовлений проект змін до закону про адвокатуру, яким пропонується запровадити принципово нову модель адвокатського самоврядування та ліквідувати існуючу.

У ході дискусії на захист пропозицій від Робочої групи виступили колишня голова Ради адвокатів м. Києва Інна Рафальська та голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко.

Згадайте новину: Після судової реформи будуть звільнені 1800 суддів – Петренко

Окрім підтримки версії розділу про адвокатське самоврядування, вони також підтримали «пільговий» доступ до адвокатської професії до 2021 року, передбачений Перехідними положеннями. Ідеться про право осіб, які мають юридичну освіту ступеня магістра (або прирівняну до неї) та 5 років стажу в галузі права на посаді -юриста, (головного) юрисконсульта, начальника юридичного відділу, іншій аналогічній посаді в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності; прокурора, слідчого, нотаріуса;-помічника судді/нотаріуса; педагогічного або науково-педагогічного працівника набути статус адвоката на підставі письмового анонімного тестування без проходження стажування та роботи на посаді помічника адвоката (стажера).

НААУ наполягає на тому, що такий підхід є дискримінаційним щодо адвокатів, які увійшли в професію за передбаченими чинним законом кількома етапами перевірки кваліфікації, та тих, хто матиме бажання стати адвокатом після 2021 року. Окрім того, внаслідок запровадження такого підходу адвокатура зросте на десятки тисяч осіб, що матиме негативний наслідок для фахового рівня професії в цілому та спричинить несправедливу конкуренцію на ринку адвокатських послуг. Цю позицію підтримали окремі адвокати-члени Ради судової реформи.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст