Головна Блог Новини Московські справи Родіона Кірєєва

Московські справи Родіона Кірєєва

05.11.2018
Переглядів : 2414

Районний суд Києва вкотре дозволив затримати колишнього суддю у справі Тимошенко. Останній тим часом займався не менш резонансними справами у Росії, але вже як адвокат, пише sud-report.org.ua

6 вересня Шевченківський суд Києва в закритому засіданні дозволив затримати Кірєєва з метою приводу до суду і розгляду клопотання про взяття його під варту. Ухвала діятиме 6 місяців. Таке ж рішення рік тому вже ухвалював Апеляційний суд столиці.

«Оперативно-розшуковими заходами місцеперебування Кірєєва Р.В. до цього часу не встановлено, за місцем реєстрації та роботи він не з’являється, за даними Державної прикордонної служби України, офіційно державний кордон України не перетинав», – йдеться у матеріалах справи.

Допитані як свідки батьки дружини Родіона Кірєєва повідомили, що сім’я їх зятя з березня 2014 проживала у Сімферополі АР Крим, тобто на тимчасово окупованій території, де українські правоохоронні органи не можуть проводити слідчі дії.

24 лютого 2014 року, одразу після втечі президента Януковича, суддя Кірєєв пішов у незаплановану відпустку. «Відпустка» затягнулася на 2 роки. З посади судді Печерського суду його звільнили тільки на початку 2016 року.

А далі прізвище Кірєєва сплило у московському реєстрі адвокатів. Причому екс-суддя не просто отримав «корочку», а зайнявся реальною адвокатською практикою.

Таке перетворення є особливо цікавим, якщо пригадати Кірєєва суддю.

5 серпня 2011 року він за клопотанням прокурора змінив Юлії Тимошенко запобіжний захід із підписки про невиїзд на взяття під варту, мотивуючи тим, що підсудна своїми діями перешкоджала встановленню істини у справі і намагалася перешкодити розгляду справи.

Саме за це рішення на Кірєєва завели кримінальну справу. Йому інкримінують порушення присяги судді і постановлення завідомо неправосудного рішення.

Кірєєв арештував Тимошенко, зазначивши, що та відмовляється відповідати на запитання суду, зокрема, повідомити адресу місця проживання, чим перешкоджає встановленню обставин у справі, виявляє публічні прояви неповаги до суду, а також запізнюється на судові засідання, тому суд дійшов висновку, що, перебуваючи на волі, вона може ухилитись від правосуддя.

Печерський суд в особі Кірєєва розглядав справу трохи більше ніж три місяці (до слова, сьогодні суди у резонансних справах працюють куди повільніше).

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст