Головна Блог Новини Моральна шкода. Мільйон компенсації у держави відсудив екс-слідчий прокуратури, якого звинувачували в хабарництві

Моральна шкода. Мільйон компенсації у держави відсудив екс-слідчий прокуратури, якого звинувачували в хабарництві

10.05.2019
Автор:
Переглядів : 9788

Мільйон гривень компенсації у держави відсудив колишній старший слідчий прокуратури Саксаганського району м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 18 квітня.

Згадайте новину: В Украине появится новая профессия — оценщик нанесенного морального ущерба

У 2010 році слідчий займався справою про завдання легких тілесних ушкоджень патрульному ДАІ. Притягнення до кримінальної відповідальності загрожувало подружжю. У січні 2011 жінка з’явилась на допит і слідчий висловив невдоволення їх тривалою неявкою, затягуванням слідства, але водночас начебто висунув вимогу про передачу 4000 доларів за непритягнення подружжя до відповідальності і постанову про відмову у відкритті справи.

Жінка подала заяву в СБУ і нібито передавала гроші двома траншами. 20 січня 2011 слідчого затримали в його службовому кабінеті, де на столі лежали 2 тис. доларів. Першу частину суми вилучили у нього вдома. Слідчого взяли під варту, а у 2012 році визнали винним і засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак через кілька місяців вирок скасували.

Згадайте новину: Суд визначив один мільйон гривень моральної компенсації за незаконне кримінальне переслідування

У грудні 2013 його повторно засудили до 5 років в’язниці з конфіскацією майна. При цьому суд за відсутністю доказів виправдав чоловіка за першим епізодом передачі хабара. Дружина обвинуваченого повідомила, що грошей в квартирі насправді не було і в день обшуку оперативник закрився з нею на кухні і змусив взяти ці гроші, кажучи, що хоче допомогти її чоловіку, а інакше він затримає її як співучасницю і діти залишаться самі. Ці обставини підтвердили і поняті, які розказали, що грошей спочатку знайти не могли. А потім оперативник усамітнився з господинею і вона потім винесла гроші в коридор. Це також видно із відеозапису обшуку, який переривається. Водночас суд визнав доведеною вину за другим епізодом, коли слідчого затримали безпосередньо в кабінеті.

Але у березні 2014 вирок знову скасували. Апеляційний суд вказав на відсутність у вироку оцінки і спростування доводів засудженого про його невинуватість, що свідчить про необ’єктивність суду першої інстанції. У рішенні апеляції зазначено про недоліки і неповноту слідства. На руках обвинуваченого не виявили слідів люмінесцентної речовини, якою помітили кошти. А гроші при передачі другого траншу були знайдені на протилежній стороні робочого стола біля стільця для відвідувачів. За версією обвинуваченого, жінка-заявник могла їх підкинути, коли він відволікся. Суд визнав недопустимим доказом аудіо- та відеозапис зустрічі в кабінеті слідчого, оскільки експертиза показала, що він змонтований.

Запобіжний захід змінили із тримання під вартою на підписку про невиїзд, таким чином чоловік відбув у СІЗО три роки.

Згадайте новину: За 4,5 роки незаконного слідства і суду жінка стягнула лише 100 тис. грн моральної компенсації

Справу повернули на додаткове розслідування Генеральному прокурору України. А 19 червня 2015 року старшим прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області винесено постанову про закриття справи. Причиною стало те, що не встановлені достатні докази для доведеності винуватості особи і вичерпано можливості їх отримати.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст