Головна Блог Новини Можливість звільнення від кримінальної відповідальності за СВЧ за новим законом № 11322

Можливість звільнення від кримінальної відповідальності за СВЧ за новим законом № 11322

04.09.2024
Переглядів : 1915

20 серпня 2024 року Верховна Рада проголосувала за закон № 11322, яким фактично передбачено можливість звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовців, які самовільно залишили місце служби або вчинили дезертирство.

Хто з військовослужбовців матиме можливість бути НЕ притягнутим до кримінальної відповідальності?

-військовослужбовець, який самовільно залишив військову частину або місце служби (ст. 407 КК України);

-військовослужбовець, який вчинив дезертирство (ст. 408 КК України).

Нагадаємо:

- ст. 407 КК України передбачає кримінальну відповідальність для військовослужбовця за самовільне залишення військової частини або місця служби понад три доби, вчинене в умовах воєнного стану від 5 до 10 років позбавлення волі.

- ст. 408 КК України передбачає кримінальну відповідальність для військовослужбовця за дезертирство, тобто самовільне залишення військової частини або місця служби з метою ухилитися від військової служби, а також нез’явлення з тією самою метою на службу у разі призначення, переведення, з відрядження, відпустки або з лікувального закладу, вчинене в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці від 5 до 12 років позбавлення волі.

Верховна Рада законом № 11322 пропонує внести зміни до ст. 401 КК України, а саме - доповнити статтю новою частиною - 5, дослівно такі зміни звучать так:

Особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407, 408 цього Кодексу, може бути звільнена від кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, якщо вона добровільно звернулася із клопотанням до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до цієї або іншої військової частини або до місця служби для продовження проходження військової служби та за наявності письмової згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження такою особою військової служби".

Тепер давайте розберемося за яких умов можливе звільнення військовослужбовця від притягнення до кримінальної відповідальності?

1. Військовослужбовець може бути звільнений від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст.ст. 407, 408, якщо він ВПЕРШЕ вчинив таке правопорушення.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст