Для унеможливлення хаотичної забудови в містах та гармонійного розвитку населених пунктів, місцева влада має вже чітко контролювати дозволену щільність населення при житловій забудові. Адже з 1 вересня 2018 року в дію вступили нові державні будівельні норми щодо містобудування, які вперше ввели граничні показники щільності населення мікрорайону. Це 150-450 осіб на гектар, які допускається перевищувати лише в крупних та найкрупніших українських містах максимально на 20%, тобто, до 540 осіб на гектар, йдеться на сайті minregion.gov.ua
На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у інтерв’ю РБК «Україна».
«Ми суттєво знизили дозволену щільність забудови. У нас є приклади, де на 1 гектар мешкає 3 тисячі жителів. Тепер обмеження становить 540 осіб на гектар. І місцева влада має це контролювати. Не можна сказати, що це сильне обмеження — в Берліні, наприклад, максимальна щільність забудови становить 240 осіб на гектар, тому що там йдуть за іншим принципом. У нас же часто високу щільність забудови пояснюють, що немає землі. У нас Україна є найбільшою країною в Європі з точки зору території! Ми не в Японії чи Сінгапурі живемо, і не в Нью-Йорку, який фактично на острові будувався. У нас є куди розширюватися», — сказав він.
Згідно з ДБН, величина можливого збільшення щільності визначається містобудівним розрахунком потреб у площі території мікрорайону. А у разі розміщення нових житлових будинків на земельних ділянках в існуючих мікрорайонах при проведенні розрахунків граничної щільності населення слід враховувати:
1 — населення, що мешкає в існуючих житлових будинках та новобудовах,
2 — рівень їх забезпечення об’єктами благоустрою відповідно до цих норм,
3 — наявність об’єктів повсякденного обслуговування в межах відповідного мікрорайону,
4 — розмір земельних ділянок, визначених під нове будівництво, забезпечуючи при цьому дотримання містобудівних, санітарних норм та протипожежних вимог.
Визначення розрахунку показників щільності багатоквартирного житлового фонду на території мікрорайону (кварталу) у таблиці нижче.
Згадайте новину: Проблеми в держархбудконтролі потребують вирішення шляхом повного реформування діяльності ДАБІ — Парцхаладзе
Довідково.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.