Головна Блог Новини Мінсоцполітики не вбачає за можливе звільнити від сплати ЄСВ адвокатів-пенсіонерів та інвалідів

Мінсоцполітики не вбачає за можливе звільнити від сплати ЄСВ адвокатів-пенсіонерів та інвалідів

29.12.2018
Переглядів : 2240

Міністерство соціальної політики не вважає за можливе звільнення від сплати ЄСВ адвокатів, які проводять незалежну професійну діяльність, та є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, повідомляє unba.org.ua

Про це йдеться у спільній відповіді Мінсоцполітики, Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби.

«Звільнення окремих категорій платників єдиного внеску від його сплати призведе до несвоєчасності та нерівномірності наповнення бюджетів Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування», - ідеться у листі.

За інформацією Пенсійного фонду України, у разі скасування обов’язкової сплати ЄСВ особами, які проводять незалежну професійну (адвокатську) діяльність, але не отримують дохід від цієї діяльності. бюджет України в 2018 році недоотримає 85 млн. гривень. У разі реалізації пропозиції стосовно надання права добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування особами, які провадять незалежну професійну (адвокатську) діяльність, якщо вони є пенсіонерами або особами з інвалідністю, несплата ЄСВ становитиме близько 35 млн. гривень.

«Отже, така зміна не може бути підтримана без визначення джерел покриття втрат Пенсійного фонду та фондів загальнообов’язкового державного страхування», - ідеться у листі.

Нагадаємо, відповідно до частини 4 статті 4 Закону, з 1 січня 2017 року фізичні особи -підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Згадайте новину: Комітет захисту прав адвокатів запровадить автоматизовану подачу звернень

Проте, виходячи із змісту цієї статті, пільги не застосовуються до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у тому числі адвокатську. Відповідну позицію зазначає ДФС України у своєму Листі від 30.12.2016, однак такі норми є дискримінаційними по відношенню до самозайнятих осіб, які не є фізичними особами-підприємцями.

Відтак, 2 червня РАУ вирішила повторно звернутися до Міністерства фінансів України з приводу внесення змін згаданих наказів в частині зняття з обліку адвокатів, які вирішили зупинити адвокатську діяльність або змінити форму здійснення адвокатської діяльності (у формі адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання, а також щодо дискримінаційності частини 4 статті 4 Закону No 2464-VI.

РАУ також вирішила звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та Уповноваженого з прав людини з проханням ініціювати внесення змін до частини 4 статті 4 Закону No 2464-VІ щодо осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокатів).

РІШЕННЯ No 100 «Про сплату адвокатами єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ухвалено під час засідання РАУ 2 червня 2018 року.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст