В Україні сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують 15% доходу, мають право на отримання субсидій. Однак через низку чинних обмежень крізь сито відбору на отримання субсидій проходить дедалі менше людей. Передача функцій із призначення та виплати субсидій Пенсійному фонду лише ускладнила процес.
У бюджеті Пенсійного Фонду на 2023 рік передбачено 37,9 млрд гривень на виплату житлових субсидій і пільг. У головному кошторисі на 2022 рік на це було передбачено 38,4 млрд грн, а в держбюджеті-2021 — 47 млрд грн.
Кількість одержувачів теж знижується. "Кількість домогосподарств, які отримують субсидії та сума коштів, які виділяє держава на субсидії, має тенденцію до скорочення. Якщо у 2018 році субсидії отримували 3,9 млн домогосподарств на загальну суму 43,1 млрд грн, то у 2023-му лише 1,7 млн домогосподарств на загальну суму 24,4 млрд грн", — каже кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.
Із травня 2021 року субсидію виплачують у грошовій формі, тобто готівкою. Нині українські сім’ї в середньому отримують 1700-1800 грн на місяць.
Згадайте новину: Якими будуть граничні розміри доходів «єдинників» І-ІІІ груп у 2025 році?
Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги перевищує визначений для них обов’язковий платіж. Цей обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної родини за формулою та залежить виключно від доходів конкретної сім’ї.
Щоб оформити субсидію, громадянам потрібно звернутися із заявою про призначення та надання житлових субсидій і декларацією:
Окрім заяви й декларації, додатково можуть також попросити надати:
Допомога нужденним: хто має право на субсидії?
Як визначити обов'язковий платіж:
Онлайн чи офлайн: як сьогодні можна оформити субсидію
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.