Головна Блог Новини "Людина не може претендувати на субсидію, якщо працює за кордоном"

"Людина не може претендувати на субсидію, якщо працює за кордоном"

15.06.2018
Переглядів : 2752

Раніше субсидію призначали на підставі інформації про дохід. Також впливали покупки на понад 50 тисяч гривень протягом 12 місяців. Із 1 травня цього року перелік критеріїв для призначення допомоги розширили. Тепер на квартири площею понад 120 квадратних метрів і будинки більш як 200 субсидію не нараховуватимуть. Також не отримають допомогу власники автомобілів, якщо машині менш як п'ять років. А ще ті, в кого є борги за комунальні послуги, — gazeta.ua розповідає 33-річний Віталій Музиченко, керівник директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики.

Чому змінили правила нарахування субсидій?

— Програма субсидій в Україні працює з 1995-го. Вона постійно змінюється. Три роки тому її спростили. Допомогу почали призначати на підставі двох документів — заяви й декларації про доходи. Зараз цю систему не можна вважати справедливою. Бо громадяни почали зловживати. Велику кількість житла здають в оренду. Власники оформляють субсидію й пропонують, як бонус квартирантам. Крім того, люди купують машини за 700–800 тисяч гривень чи декілька телефонів на 200 тисяч. А платити за комунальні послуги не хочуть. Оформляють допомогу. Окреме питання — заробітчани. Якщо людина працює за кордоном і не сплачує податки в Україні, вона не може претендувати на субсидію.

Нові правила, що ввели з 1 травня, справедливі?

— На порядок справедливіші, ніж були. Але ідеальних систем не існує. Думаю, до початку опалювального періоду внесемо деякі зміни в нові правила призначення субсидій.

В чергах розповідають, що управління соцзахисту через суди повертають субсидії з тих, хто був на заробітках і користувався пільгами.

— Такого ніхто не робить. До 1 травня 2018 ро­ку відповідного критерію не було. Тобто субсидія не залежала від того, чи працює людина за кордоном. Зараз аналізуватимемо — де перебував громадянин, якщо відсутні доходи й не сплачував єдиний соціальний внесок.

Пользуйтесь консультацией: Коммунальная субсидия: основные нюансы

Чому за новими правилами безробітним нараховуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми?

— Не всім безробітним нараховуватимуть такий дохід (із 1 січня 2018 року прожитковий мінімум — 1700 грн. У липні зросте до 1777, у грудні — до 1853 грн. — ГПУ). Це залежатиме від умов проживання, місцевості, виду субсидії — на тверде паливо чи житлово-комунальні послуги. Такий дохід не нараховуватимуть тим, хто перебуває в складних життєвих обставинах. У сільській місцевості може бути два прожиткові мінімуми. Але якщо громадянин системно безробітний, виникає питання — на які кошти він живе?

Типова ситуація — донька зареєстрована в матері-пенсіонерки. Живе з родиною в іншому місті. У соцзабезі жінці сказали принести довідку про доходи доньки, зятя, який ніколи не був у неї прописаний. Також запитали, скільки родина отримує допомоги на дитину. Жінка переконана, що субсидію вона втратить. Чому пільгу не розраховують тільки на того, хто фактично проживає?

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст